Report 13. kolo - FK Teplice - 1.FC Slovácko

Stínadla 6. 11. 2011 | 17:00:00
2:1

Góly: 44. a 90. (pen.) Mahmutovič - 87. Volešák (pen.)
Sestava Slovácka: Filipko - Trousil, Reinberk, Kubáň, Košút - Valenta (75. Volešák), Pavelka, Kordula (65. Fujerik), Daníček - Ondřejka, Lukáš (71. Kerbr)
Sestava soupeře: Grigar - Vondrášek, Lukáš, Smejkal, Rosa - Kerič, Siva, Vachoušek, Stožický (39. Vůch) - Mahmutovič, Jindráček

Slovácko přišlo o bod v poslední minutě

Slovácko zavítalo ve 13. kole Gambrinus ligy na teplická Stínadla, kde se tým vedený trenérem Soukupem musel obejít bez zraněného Libora Doška.

Oba celky vstoupily do zápasu opatrně a na první vážnější střelu si diváci museli počkat až do 15. minuty, kdy z hranice velkého vápna napřáhl Vlastimil Daníček a jeho střela šla jen těsně vedle domácí brány.

Oba týmy se snažily hrát fotbal, ale obrany byly neprostupné a tak diváci žádné vážnější šance neviděli. Až ve 26. minutě se domácí obránci nedomluvili a Jan Lukáš se ocitl ve vyložené šanci. Bohužel jeho křižná střela z úhlu minula cíl.

Ve 35. minutě se dostal za obranu Slovácka domácí střelec Mahmutovič, ale Miroslav Filipko jeho střelu vyrazil.

Slovácko bylo v prvním poločase nebezpečnější, ale nakonec to byli domácí, kteří šli do vedení. Mahmutovič dostal ve 44. minutě míč na hranici šestnáctky, a když nevěděl komu přihrát, tak vypálil a jeho střela skončila za zády Miroslava Filipka.

Do druhého poločasu měli lepší vstup domácí a v 50. minutě mohl dát branku Siva, který si naskočil na centr a jeho tvrdá hlavička šla jen těsně nad.

O pět minut později se ocitl v zajímavé pozici Víť Valenta, ale v záklonu mířil nad domácí branku.

Slovácko se snažilo o vyrovnání, ale domácí obránci byli na svém místě. Teplice hrozily z rychlých brejků. Po jednom z nich zahrávali domácí rohový kop. Míč se dostal před Mahmutoviče, který ve vyložené šanci minul.

V 79. minutě zahrával přímý kop z hranice vápna Volešák, ale jeho střela skončila pouze na zdi, která stála hodně blízko k míči.

V 85. minutě zahrávalo Slovácko opět přímý volný kop. Miroslav Filipko doběhl pro štěstí poplácat Volešáka a po jeho střela zahráli domácí hráči rukou a sudí Adam nařídil pokutový kop. Ten si postavil Volešák a Slovácko zaslouženě vyrovnalo na 1:1.

Bohužel v 90. minutě kopali penaltu i domácí, když jeden z domácích hráčů sám spadl ve vápně. Lukáš Kubáň za protesty dostal druhou žlutou kartu a Mahmutovič trefil přesně k tyči. Slovácko tak po sympatickém výkonu odjíždí z Teplic bez bodu.