Home | Kontakty | 1.FC Slovácko na Facebooku1.FC Slovácko na Google+1.FC Slovácko na Twitteru

Report 14. kolo - 1.FC Slovácko - FC Slovan Liberec

MFS Miroslava Valenty 19.11.2011 | 17:00:00
1:2

Góly: 18. Pavelka – 38. a 92. Rabušic
Sestava Slovácka: Filipko - Trousil, Reinberk, Mezlík, Košút - Valenta, Pavelka, Kordula, Fujerik (45. Volešák), Daníček - Ondřejka (86. Čtvrtníček)
Sestava soupeře: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Karisik (49. Kelić), Fleišman - Šural, Vácha, Janů, Breznaník (68. Bosančić) - Štajner, Rabušic

Slovácko podlehlo Liberci gólem v nastavení

Slovácko přivítalo ve 14. kole Gambrinus ligy liberecký Slovan, který je ve formě a v tabulce mu patří druhé místo. Slovácko se v zápase muselo obejít bez Lukáše Kubáně, který dostal stop po čtyřech žlutých kartách a v útoku domácím chyběl zraněný Libor Došek.

Slovácko mělo v předchozích domácích zápasech problémy se vstupem do utkání a jak v zápase s Plzní, tak i Slavií tým brzy inkasoval. Tentokrát vstoupilo Slovácko do utkání aktivně. Paradoxně to byli hosté, kteří poprvé vážněji ohrozili domácí branku, když ve 12. minutě musel Filipko zasahovat po střele Rabušice.

V 18. minutě se Slovácko radovalo z vedoucí branky, když se po pohledné akci prosadil hráč číslo 18. David Pavelka, který si ve středu hřiště narazil míč s Ondřejkou a střelou z poza šestnáctky poslal domácí do vedení.

Vedoucí branka Slovácko nabudila a o minutu později šel sám na bránu liberce Ondřejka, který přehodil vyběhnuvšího gólmana, ale obránce liberce míč vykopl před brankovou čárou.

Liberec se s přibývajícím časem oklepal a několikrát nebezpečně zahrozil. Velkou šanci si hosté vytvořili ve 35. minutě, kdy se dostal k zakončen Gebre Selassie, ale Filipko byl na místě.

O tři minuty později již bylo vyrovnáno. Domácí hráči neuhlídali Gebre Selassieho, který poslal míč do vápna na nohu Rabušice, který srovnal na 1:1.

Ve druhém poločase Slovácko zatlačilo Liberec do obrany, ale pozorní hosté nedovolovali domácím hráčům dostávat se do zakončení.

V 60. minutě dostal Ondřejka míč do běhu a šel proti jedinému hráči Liberce, snažil se ještě vysunout Valentu, ovšem ten byl pomalejší než Kelič.

O deset minut později vystřelil nebezpečně Valenta, ale Bičík byl namístě a míč vyrazil před sebe. Před dobíhajícím Daníčkem včas zasáhl Nezmar.

I když se  Slovácko ve druhém poločase snažilo strhnout vedení na svou stranu, tak ve druhé minutě nastavení, stejně jako v Teplicích, inkasuje a nakonec prohrává 1:2.