Home | Kontakty | 1.FC Slovácko na Facebooku1.FC Slovácko na Google+1.FC Slovácko na Twitteru

Report 15. kolo - FK Viktoria Žižkov - 1.FC Slovácko

eFotbal Arena 27.11.2011 | 10:15:00
0:1

Góly: 6. Pavelka
Sestava Slovácka: Filipko - Trousil, Mezlík, Kubáň, Košút - Volešák, Valenta, Pavelka (89. Reinberk), Daníček - Ondřejka (80. Perůtka), Došek
Sestava soupeře: Vaclík - Šťastný, Bodeček, Procházka, Čermák - Kadeřábek, Súkenník, Folprecht (59. Sivrič), Kalivoda, Bořil (46. Bartl) - Böhm

Slovácko zvítězilo na Žižkově 1:0

Slovácko v 15. kole zavítalo na půdu Viktorie Žižkov. Svěřenci trenéra Miroslava Soukupa měli jasný cíl, přivézt body z venku k čemuž měl napomoci i útočník Libor Došek, který poslední dva zápasy vynechal kvůli svalovému zranění.

Slovácko na domácí vletělo a již ve 2. minutě dostal Libor Došek míč za obranu, ale Vaclík včas vyběhl a vyloženou šanci Slovácka vychytal.

Slovácko však nepolevilo a v 6. minutě se dostalo po zásluze do vedení. David Pavelka si před pokutovým územím Žižkova narazil míč s Václavem Ondřejkou a střelou k tyči překonal gólmana Vaclíka.

Slovácko i po vstřelené brance kombinovalo a bylo na hřišti aktivnější, ale domácí obrana byla pozornější a nepouštěla hráče Slovácka do zakončení.

Domácí tým hrozil hlavně z brejků. Po jednom z nich se dostal do zakončení Kalivoda, ale Miroslav Filipko výborným zákrokem šanci vychytal.

Těsně před poločasem vystřelil přizemní střelou Libor Došek. Domácí gólman míč pouze vyrazil a dobíhajícímu Ondřejkovi chybělo k zakončení pouze půl kroku.

Začátek druhého poločasu se odehrával převážně ve středu hřiště, ale Slovácko bylo přeci jenom nebezpečnější, když nejprve v rychlém brejku Pavelky nedosáhl Došek na finální přihrávku a chvíli později přestřelil Volešák v dobré pozici bránu.

V 73. minutě mohlo být však vyrovnáno. Lafrance dostal míč do vápna a jen díky reflexivnímu zákroku Miroslava Filipka zůstal stav utkání nezměněn.

V 80. minutě mohl na kopačky Slovácka poslat uklidnění Jan Trousil, který se ve vápně dostal k zakončení, ale jeho hlavička skončila pouze v rukavicích gólmana Vaclíka.

V 82. minutě Libor Došek sklepl míč Volešákovi, který pálil jen těsně vedle. Hned z protiútoku však velmi nebezpečně zakončoval z malého vápna Böhm, ale naštěstí mu do střely padl Jan Trousil.

Slovácko nakonec zvítězilo na Žižkově 1:0 a připsalo si tak důležité tři body do ligové tabulky.