Report 16. kolo - 1.FC Slovácko - FK Mladá Boleslav

MFS Miroslava Valenty 5. 12. 2011 | 18:30:00
1:0

Góly: 4. Volešák
Sestava Slovácka: Filipko - Trousil, Reinberk, Kubáň, Košút - Volešák, Valenta, Kordula, Daníček - Ondřejka (79. Perůtka), Došek
Sestava soupeře: Miller - Janíček, Johana, Rolko, Procházka - Ščuk, Kysela, Štohanzl (56. Řezníček) - Zahustel (16. Synek), Chramosta, Kulič

Slovácko zdolalo Mladou Boleslav 1:0

Slovácko hostilo v pondělní dohrávce 16. kola Gambrinus ligy na svém hřišti třetí Mladou Boleslav. Domácí měli svému soupeři co vracet, když na půdě mladé Boleslavi Slovácko prohrálo 1:0 brankou v posledních vteřinách zápasu.

Diváci, kteří v pondělí večer přišli na fotbalový stadion v Uherském Hradišti se v prvních minutách rozhodně nenudili. Hned ve 2. minutě trefili hostující hráči tyč, ale byla to poslední vážnější šance Boleslavi v prvním poločase.

Slovácko vstoupilo do zápasu aktivně a ve 4. minutě se po standardní situaci prosadil hlavou Ladislav Volešák, který přizvedl míč po centru Valenty a domácí vedli 1:0.

Slovácko se i nadále tlačilo do útoku a v 11. minutě se ocitl sám před Millerem Reinberk, ale zkušeného gólmana nepřekonal.

Po půlhodině hry přišla fotbalová lahůdka, když Jan Trousil trefil míč v pádu zpoza šestnáctky a ten plachtil ke vzdálenější tyči. Domácí fanoušci již zdvihali ruce, ale Miller fantastickým zákrokem míč vytěsnil.

Ve 38. minutě se dostal ke střela agilní Volešák a Miller musel znovu zasahovat.

Slovácko vstoupilo náporem i do druhého poločasu. Ve 48. minutě si naběhl na centr Kubáně Došek, ale jeho hlavičku zblokoval jeden z hostujících obránců.

O dvě minuty později poslal dlouhý nákop dopředu Reinberk, ale Volešák se špatným zpracováním připravil o možnost jít sám na gólmana Millera.

Hosté zahrozili v 64. minutě, kdy se dostal do zakončení asi z 25 metrů Chramosta, ale Miroslav Filipko vytáhl výborný zákrok.

V 70. minutě se dvakrát mohl prosadit Došek, ale ani jedna z hlaviček vytáhlého útočníka v séti hostující branky neskončila.

O sedm minut později pálil z patnácti metrů Ondřejka, ale Miller zachytil míč mezi svýma nohama.

Utkání se trochu přiostřilo a sudí rozdal několik žlutých karet. Ale do zápasu se již nestalo a tak Slovácko zakončilo rok 2011 výhrou 1:0 nad Mladou Boleslaví.