Home | Kontakty | 1.FC Slovácko na Facebooku1.FC Slovácko na Google+1.FC Slovácko na Twitteru

Report 17. kolo - AC Sparta Praha - 1.FC Slovácko

Žluté karty: 8. Kweuke , 13. Sionko , 29. Pamič , 34. Matějovský , 90+2. Švenger - 42. Trousil , 59. Kubáň , 83. Došek
Červené karty: 62. Ondřejka
Počet diváků: 8362
Sestava Slovácka: Filipko - Trousil, Mezlík, Kubáň, Košút - Volešák (75. Hlúpik), Valenta, Kordula, Daníček (79. Čtvrtníček) - Ondřejka, Došek
Sestava soupeře: AC Sparta Praha: Švenger - Vidlička, Zápotočný, Jarošík, Pamič - Sionko (58. Kadeřábek), Matějovský, Holek, Krejčí (68. Slepička) - Kweuke, Kerič (90. Grajciar)

Slovácko prohrálo na Spartě 1:0

Slovácko v prvním ligovém zápase roku 2012 zavítalo na pražskou Letnou, kde se v rámci 17. kola Gambrinus ligy střetlo s vedoucím týmem ligy, Spartou Praha.

Slovácku se nevydařil vstup do zápasu a hned z první akce inkasuje. Vidlička poslal míč do vápna a Kerič poslal domácí do vedení.
V 8. minutě to byl znovu Kerič, který se dostal do nebezpečné situace, když dostal míč do běhu, ale Filipko jeho šanci vychytal.

V 17. minutě musel opět zasahovat Filipko, který vytěsnil parádní ránu Libora Sionka.

Slovácko zahrozilo ve 23. minutě, kdy Radek Mezlík posílal míč do vápna na Libora Doška, ale domácí gólman si míč pohlídal.

Sparta držela míč na svých kopačkách a Slovácko se snažilo svého soupeře atakovat. Ve 39. minutě zahrávalo Slovácko standardní situaci. Volešák poslal míč na Valentu, ale jeho zakončení přerušil hvizd rozhodčího.

Slovácko vstoupilo do druhého poločasu aktivně, ale domácí tým bránil aktivně. V 55. minutě se Slovácko dostalo do přečíslení. Míč se v pokutovém území dostal k Ondřejkovi, který se dostal k zakončení, ale domácí gólman jeho střelu zneškodnil.

V 62. minutě však přišel nešťastný skluz Václava Ondřejky na Krejčího a útočník Slovácka viděl v ruce sudího Jecha červenou kartu.

Slovácko v deseti pozorně bránilo a v 75. minutě se v pokutovém území Sparty tlačil do zakončení Kordula, ale domácí hráči ho k míči nepustili.

V 80. minutě se po závaru v pokutovém území Slovácka dostal k zakončení Slepička, který vysokým míčem orazítkoval břevno Filipkovy branky.

O minutu později se v šestnáctce domácích objevil Josef Čtvrtníček, ale jeho střela z dobré pozice šla nad domácí bránu.

Slovácko se i v deseti snažilo o vyrovnání. V 83. minutě poslal míč na branku Sparty Filip Hlúpik. Kordula centr lehce nazdvihl hlavou, ale Libor Došek se k zakončení nedostal.
V závěru šel při rohovém kopu do pokutového území i gólman Filipko, ale vyrovnat se Slovácku již nepodařilo a prohrálo na půdě vedoucí Sparty, 1:0.

AC Sparta Praha – 1.FC Slovácko 1:0 (1:0)
1. Kerič

1. FC Slovácko: Filipko - Mezlík, Trousil, Košút, Kubáň - Kordula, Daníček (79. Čtvrtníček), Volešák (75. Hlúpik), Valenta - Ondřejka, Došek