Home | Kontakty | 1.FC Slovácko na Facebooku1.FC Slovácko na Google+1.FC Slovácko na Twitteru

Report 20. kolo - 1.FC Slovácko - Bohemians 1905

Góly: 35. Došek (pen.), 51. Došek, 66. Žižka (vla.) - 17. Nešpor, 79. Bartek
Žluté karty: 5. V. Daníček , 71. L. Volešák - 19. L. Budínský , 63. M. Abraham
Počet diváků: 4876
Sestava Slovácka: Filipko - Trousil, Reinberk, Mezlík, Kubáň - Volešák, Pavelka (72. Hlúpik), Kordula, Daníček - Lukáš, Došek (90. 89. Kovář)
Sestava soupeře: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Ptáček, Žizka - Moravec, Budínský (65. Hartig), Abraham, Kaufman (46. Borek), Bartek - Nešpor (77. Kraják)

Libor Došek načal čtvrtou stovku zápasů dvěma góly

Slovácko se ve 20. kole Gambrinus ligy střetlo s Bohemians 1905. Vstup do jarní části soutěže Slovácku nevyšel a  po třech prohrách šli svěřenci trenéra Soukupa na hřiště s jasným cílem – porazit Bohemku a naladit se na vítěznou vlnu.

Před výkopem utkání byla menší ceremonie v podobě předání dresu s číslem 300 útočníkovi Liboru Doškovi, který zápasem s Bohemkou načal čtvrtou stovku ligových zápasů.

Vstup do utkání měly oba celky rozpačitý a hra se odehrávala spíše mezi šestnáctkami. Účet utkání otevřeli hosté, kteří šli do vedení v 17. minutě, kdy se po centru Moravce prosadil Martin Nešpor, 0:1.

Slovácko po inkasované brance zabralo a ve 24. minutě mohlo být srovnáno. Libor Došek sklepl míč na volného Davida Lukáše, ale jeho střele chyběla potřebná razance a Sňozík šanci chytil.

Ve 31. minutě už tribuny slavily, když se prosadil Libor Došek, ale pomezní rozhodčí odmával ofsajd.

O čtyři minuty později již mohla propuknout radost naplno. Slovácko mělo výhodu pokutového kopu, ke kterému se postavil Libor Došek a srovnal na poločasových 1:1.

Stejný hráč se radoval i začátkem druhé půle, konkrétně v 51. minutě si naskočil na rohový kop a přesnou hlavičkou otočil vývoj utkání, 2:1.

Slovácko bylo při chuti a aktivita se hráčům vyplatila v 66. minutě, kdy se ve skrumáži dostal k zakončení Vlastimil Daníček a po jeho střele si dává vlastní branku Michal Žižka, 3:1.

V 71. minutě vybuchl stadion počtvrté, po zakončení Volešáka, který však stál v postavení mimo hru, a tak místo branky vidí čtvrtou žlutou kartu.

V 79. minutě se zrodilo drama po střele Barteka, který nedává Filipkovi šanci a snižuje na 3:2.

V 84. minutě mohlo být definitivně rozhodnuto, když se k zakončení dostal Valenta, ale míč po jeho střele skončil na břevně.

Závěr utkání si Slovácko pohlídalo a zvítězilo tak 3:2.