Home | Kontakty | 1.FC Slovácko na Facebooku1.FC Slovácko na Google+1.FC Slovácko na Twitteru

Report 21. kolo - SK Dynamo České Budějovice - 1.FC Slovácko

Góly: 14. Klesa, 66. Otepka (pen.) - 88. Hlúpik, 90+2. Čtvrtníček
Žluté karty: 67. F. Rýdel , 90. R. Otepka - 36. M. Kordula , 53. P. Reinberk , 66. J. Trousil
Počet diváků: 3621
Sestava Slovácka: Heča - Trousil, Reinberk, Mezlík - Volešák (71. Trávník), Valenta (54. Kovář), Pavelka, Kordula, Hlúpik, Franta - Lukáš (68. Čtvrtníček)
Sestava soupeře: Daněk – Řepka, Lengyel (K), Krajčík, Machovec – Otepka, Klesa (90. Novák), Rýdel, Javorek, Sandro – Řezníček (85. Němec)

Jan Lukáš proniká do šestnáctky Dynama

Ve 21. kole Gambrinus ligy zajíždělo Slovácko na jih Čech, kde se utkalo s domácími Českými Budějovicemi.

Slovácko se v zápase muselo obejít bez několika hráčů. Pro žluté karty nemohl nastoupit Vlastimil Daníček. Zdravotní komplikace pak nedovolovaly nastoupit Košútovi, Doškovi a Kubáňovi. Do sestavy se tak dostal premiérově Ondřej Franta a do brány se postavil Milan Heča.

Úvod zápasu byl z obou stran opatrný, ale Slovácko mělo přeci jenom častěji míč na svých kopačkách, ale vážnější šanci si hráči vytvořit nedokázali. Prakticky z první šance tak udeřilo na druhé straně.

Po centru do pokutového území se míč dostal před volného Klesu, který střelou ke vzdálené tyči otevřel skóre utkání.

Domácí vstřelená branka povzbudila a byli to oni, kdo měl v následujících minutách častěji míč na svých kopačkách, ale žádná vážnější šance z toho nebyla.

Naopak ve 27. minutě mohlo Slovácko vyrovnat. Po kombinační akci Pavelky s Hlúpikem se míč dostal k volnému Volešákovi, jehož parádní střelu jen stěží vytěsnil domácí gólman Daněk.

Slovácko se snažilo o vyrovnání, ale veškerá snaha končila před pokutovým územím, kde sváděl souboje Tomáš Řepka s Janem Lukášem. Slovácko tak po prvním poločase prohrávalo na Střeleckém ostrově 1:0.

Druhý poločas začal aktivní hrou Slovácka, které se snažilo prosadit, přes domácí obranu, ale byli to opět domácí, kteří udeřili podruhé. Nejprve v 61. minutě zasáhl proti hlavičce Řezníčka skvělým zákrokem Heča, ale v 64. minutě přichází po nastřelené ruce Trousila pokutový kop a domácí Otepka zvyšuje na 2:0.

V 71. minutě zahrávalo Slovácko přímý volný kop, na který si naskočil Marián Kovář, jehož hlavičce chyběly pouze decimetry.

V 74. minutě viděli diváci krásný fotbalový moment, když se po rohovém kopu opřel do míče Jan Trousil a jeho tvrdá střela skončila na břevně domácí brány. Následný odražený míč chytá gólman Daněk.

Slovácko se branky přeci jenom dočkalo. V 88. minutě přistrčil míč nabíhajícímu Hlúpikovi Josef Čtvrtníček a Hlúpik pohotovou střelo snížil na 1:2 z pohledu Slovácka.

Neuvěřitelné se stalo skutečností v 92. minutě. Po autovém vhazování prodloužil míč hlavičkou Trousil a volný Josef Čtvrtníček vyrovnal na konečných 2:2.

V dalším kole hostí 1.FC Slovácko na stadionu v Uherském Hradišti ostravský Baník. Utkání se odehraje v sobotu 24. března od 17:00 hod.

26 Jan Trousil 90 - 1 -
6 Petr Reinberk 90 - 1 -