Report 22. kolo - 1.FC Slovácko - FC Baník Ostrava

Žluté karty: 8. L. Volešák , 51. L. Kubáň - 5. T. Vrťo
Červené karty: 76. Volešák
Počet diváků: 6355
Sestava Slovácka: Heča - Trousil, Reinberk, Mezlík, Kubáň - Volešák, Pavelka, Kordula (27. Hlúpik), Daníček - Lukáš (59. Čtvrtníček, 87. Franta), Došek
Sestava soupeře: Pietrzkiewicz - Adámik, Zawada, Vomáčka, Frydrych - Fantiš, Greguš, Droppa, Kukec (78. Limanovský) - Magera, Vrťo (72. Kraut)

Filip Hlúpik svou třetí ligovou trefou zajistil Slovácku výhru 1:0 nad Baníkem

Hostující tým vstoupil do začátku utkání aktivně a již v první minutě nebezpečnou skákavou střelu vystřelil Greguš, naštěstí pro domácí míč zakopl jeden z domácích hráčů.

Slovácko hru postupem času vyrovnalo ovšem a snažilo se ohrozit hostující branku, ale svěřencům trenéra Soukupa se nedařila mezihra.

V 11. minutě v akrobatické pozici vystřelil Magera, jeho střelu však na poslední chvíli zblokoval Daníček na rohový kop.

Ve 38. minutě po závaru před hostující brankou se míč odrazil k Volešákoví, který vyslal přízemní střelu, která mířila k levé tyči Pietrzkiewiczovy branky, ale hostující brankář jeho střelu skvělým zákrokem vyrazil na rohový kop.

Po centru do pokutového území Baníku měl možnost vsítit vedoucí branku zápasu Lukáš, ale míč ve výhodné pozici netrefil.

V 56. Minutě měl Baník obrovskou příležitost. Droppovu střelu z hranice pokutového území brankář Heča vyrazil a dobíhající Magera nedokázal míč dopravit do sítě.

Domácí fanoušci se dočkali v 58. minutě vedoucí branky, když po  rychlé akci přihrál Lukáš křižný centr za obranu na Hlúpika, který propálil hostujícího brankáře, 1:0.

V 64. minutě se ve vyložené šanci ocitl Fantiš, kterému střelu z malého vápna na zadní tyč zblokoval Reinberk.

O pět minut později postupoval po pravé straně Došek a zpětnou přihrávkou do pokutového území se snažil najít Čtvrtníčka, před kterým odvrátil Frydrych jen k Hlúpikovi, jehož střela byla nepřesná.

V 72. minutě se zaskvěl brankář Heča, který svým zákrokem vyrazil dorážku hráče Baníku a udržel vedení Slovácka.

Značnou nevoli domácích fanoušků se postaral v 76. minutě rozhodčí Mikel, který vyloučil po druhé žluté kartě Volešáka, za údajné simulování na hranici pokutového území.

V 83. minutě hostující Frydrych nacentroval míč do pokutového území na Droppu, jenž v míč nezpracoval a připravil se tak o možnost zakončit.

V závěru utkání si sice hráči Baníku vytvořili tlak, ale do vyložené šance se již nedostali a Slovácko tak po osmi letech poráží Baník 1:0.