Report 23. kolo - FK Baumit Jablonec - 1.FC Slovácko

Góly: 72. Lafata
Žluté karty: 18. Došek , 85. Mezlík, 85. Trávník
Počet diváků: 2145
Sestava Slovácka: Heča - Trousil, Reinberk, Mezlík, Kuncl - Trávník, Pavelka (78. Kovář), Hlúpik, Daníček - Lukáš (52. Čtvrtníček), Došek
Sestava soupeře: Špit – Eliáš, Beneš, Pavlík – Novák, Piták, Loučka, Kovařík (73. Jablonský), Jarolím – Vošahlík (59. Kopic), Lafata

Slovácko prohrálo v Jablonci 1:0

Slovácko zajíždělo ve 23. kole Gambinus ligy na sever Čech, kde se na první aprílový den střetlo s domácím Jabloncem. Trenér Miroslav Soukup se v zápase musel obejít bez několika opor.

Slovácko vstoupilo velmi aktivně do utkání a v prvních minutách si hráči Slovácka vytvořili hned několik zajímavých příležitostí.

Již ve 2. minutě napřáhl z 22 metrů aktivní Filip Hlúpik a Špit jeho střelu vyrazil s problémy na rohový kop.

V 6. minutě se do vápna dostal znovu Filip Hlúpik, který však Špita neprostřelil. Míč se ještě dostal k volnému Liborovi Doškovi, který však těsně minul.

S postupem času přebrali iniciativu domácí hráči. První velká šance domácího týmu přišla ve 33. minutě, kdy se z 25 metrů opřel do míče Lafata, ale Milan Heča svým zákrokem vytáhl míč nad břevno a pohlídal si i následný rohový kop.

Ve 37. minutě se po pěkné akci dostal k zakončení hlavou domácí Beneš a Hečovi pomohla branková konstrukce. Domácí si v závěru prvního poločasu vytvořili tlak, ale obrana Slovácka byla pozorná. Do šaten se tak odcházelo za nerozhodného stavu 0:0.

Stejně jako první poločas i ten druhý začali aktivně hráči Slovácka a ve 48. minutě šel, po přesné přihrávce od Doška, sám na bránu znovu Filip Hlúpik, který si ale ve finální fázi míč moc pokopl a domácí gólman mu jej sebral.

V 58. minutě se ve vápně k zakončení dostával Piták, ale Milan Heča jeho příležitost včasným vyběhnutím zmařil.

Domácí se nakonec dostali do vedení v 72. minutě, kdy se prosadil nejlepší střelec Gambrinus ligy David Lafata. K tomu se dostal míč na hranici šestnáctky se kterým se dostal až před Milana Heču, kterému svou střelou na vzdálenější tyč nedal šanci.

Slovácko se sice snažilo o vyrovnání, ale hostům chyběla větší přesnost. Navíc domácí obránci byli důslední.

V 84. minutě se do zakončení dostával Marián Kovář, na kterého prodloužil míč Libor Došek, ale pomezní rozhodčí akci pro ofsajd zastavují. O pár vteřin později mohli naopak skórovat domácí, ale střela Jablonského šla vedle.

Domácí Jablonec si jednobrankové vedení uhlídal a Slovácko tak podlehlo Jablonci 1:0.