Report 24. kolo - FK Viktoria Plzeň - 1.FC Slovácko

Góly: 10. Bakoš
Žluté karty: 58. D. Kolář , 80. V. Darida - 39. Trávník , 40. Pavelka , 50. Kuncl
Počet diváků: 9086
Sestava Slovácka: Heča - Trousil, Reinberk, Mezlík, Kuncl - Volešák, Trávník (83. Franta), Pavelka, Hlúpik (76. Košút), Daníček - Ondřejka (67. Kovář)
Sestava soupeře: Pavlík – Limberský, Čišovský, Ševinský, Rajtoral, Horváth, Darida, Kolář, Pilař, Ďuriš, Bakoš

Slovácko v Plzni sahalo po bodu

Slovácko ve 24. kole Gambrinus ligy prohrálo na půdě vysoce favorizované Plzně 1:0. O osudu rozhodla 10. minuta, kdy se trefil Bakoš. Slovácko sahalo po bodu, ale proti byl gólman domácích, Roman Pavlík.

Slovácko vstoupilo do utkání aktivně a v 7. minutě se rýsovala první šance utkání, kdy po pěkné kombinaci Volešáka s trávníkem dostal míč na kopačky Pavelka, ale jeho střele cyběla potřebná razance.

Domácí tým hned z první střely mezi tyče skóroval. Plzeň zahrávala rohový kop, míč skončil na hlavě Marka Bakoše, který překonal bezmocného Heču, 1:0.

Vedoucí branka domácí hráče povzbudila a v následujících minutách měla domácí Viktorka navrch, ale řádná vážnější šance z toho nebyla.

Slovácko si rovněž vypracovalo v prvním poločase několik šancí, ale dvě střely Michala Trávníka domácí gólman pochytal.

Konec první půle provázely dva sporné momenty. V prvním případě byl ve vápně stažen Jan Trousil, který se dožadoval pokutového kopu a v samotném závěru první půle skončil na zemi i Filip Hlúpik, ale ani v jednom případě píšťalka sudího nezazněla.

I ve druhém poločase hrálo Slovácko aktivně a v 52. minutě mohlo být srovnáno, po střele Filipa Hlúpika, ale domácí gólman Pavlík vytáhl míč parádním zákrokem.

V 72. minutě našel Horváth Pilaře, který nůžkami vystrašil obranu Slovácka, který nakonec míč uklidila do bezpečí. O minutu později pálil Ladislav Volešák, ale jeho střela šla nad domácí svatyni.

Závěrečné minuty patřily Slovácku, ale jak střela Pavelky, tak i závěrečná dělovka Volešáka v brance neskončily. Slovácko tak prohrálo v Plzni nejtěsnějším rozdílem 1:0.