Report 25. kolo - 1.FC Slovácko - SK Hradec Králové

Góly: 14., 66. a 70. Štěpán
Žluté karty: 13. V. Ondřejka, 58. M. Trávník - 26. T. Holeš, 51. J. Zelený
Počet diváků: 4817
Sestava Slovácka: Heča - Trousil, Reinberk, Mezlík, Kuncl - Volešák, Trávník (69. Kovář), Hlúpik, Daníček - Ondřejka, Došek
Sestava soupeře: Koubek - Koubek, Holeš, Štěpán (71. Mrázek), Černý, Šišler, Zelený (87. Janoušek), Poděbradský, Pávek, Plašil, Fukal (11. Dvořák)

Slovácko podlehlo Hradci Králové 3:0

Slovácko ve 25. kole Gambrinus ligy přivítalo na svém hřišti Hradec Králové. Trenér Miroslav Soukup se v zápase mohl spolehnout na kompletní kádr a na příznivou bilanci s hradeckým soupeřem, ale Slovácko ze svých šancí branku nevytěžilo a nakonec podlehlo svému soupeři krutě 3:0.

Již ve 3. minutě mohlo jít Slovácko do vedení. Vlastimil Daníček vysunul obloučkem za hostující obranu Filipa Hlúpika, který z boku šel sám proti brankáři Koubkovi, kterého přeloboval, ale na brankové čáře zachraňoval obránce Fukal, jenž míč odkopl na rohový kop.

Podobná situace byla k vidění o deset minut později. Hlúpik hledal za obranou hostů Václava Ondřejku, který se v tvrdém souboji střetl s gólmanem a uviděl žlutou kartu.

O minutu později tak padla vedoucí branka utkání na druhé straně. Kdy se po standartní situaci prosadil Vojtěch Štěpán, jehož střílený cent zapadl k tyči domácí svatyně, 0:1.

Slovácko se ve zbytku prvního poločasu snažilo s nepříznivým stavem něco udělat, ale hosté pozorně bránili a střely Trávníka, Volešáka a Doška nemířily mezi tyče.

Ve 38. minutě se do dobré střelecké pozice dostal Volešák, po přiklepnutí míče od Doška, ale jeho střela mířila pouze nad břevno.

V podobném duchu začala i druhá půle. Když se tlak Slovácka stupňoval, tak přišla studená sprcha v podobě brejku Votroků a Vojtěch Štěpán v 66. minutě překonal, z ojedinělé šance hostů, Heču podruhé, 0:2.

O čtyři minuty později to již bylo 3:0. Poté co zůstal na hřišti otřesen, po srážce s protihráčem, Marián Kovář opět udeřili hosté z rychlého brejku a Štěpán zkompletoval hattrick, 0:3.

Slovácko se snažilo o vstřelení alespoň čestného úspěchu, ale hradečtí dobře bránili a nepouštěli domácí hráče do vyložených šancí.

V poslední minutě rozvlnil síť hostující branky Volešák, ale praporek pomezního rozhodl o tom, že domácím dnes nebude přáno ani korigovat.

Téměř pět tisíc diváků se další branky nedočkalo a Slovácko tak prohrálo s produktivním Hradcem Králové 0:3.