Report 26. kolo - SK Slavia Praha - 1.FC Slovácko

Góly: 38. Kordula
Žluté karty: Dembelé - Trousil, Ondřejka, Melichárek, Kordula
Počet diváků: 4622
Sestava Slovácka: Melichárek - Trousil (87. Pavelka), Reinberk, Kubáň, Košút - Volešák (81. Mezlík), Kordula, Hlúpik (90. 89. Čtvrtníček), Daníček - Ondřejka, Došek
Sestava soupeře: Čontofalský - Dostál, Petrák, Hubáček, Cicman (46. Sudek) - Dembelé (77. Frejlach), Jarolím (18. Pospěch), Milutinović - Vlček, Škoda, Böhm

Václav Ondřejka v jednom z brejků proniká do vápna Slavie

Slovácko ve 26. kole zajíždělo do pražské Synottip arény, kde se střetlo s domácí Slavií. Jedinou branku utkání vstřelil ve 38. minutě Michal Kordula a Slovácko se tak mohlo radovat z vítězství 1:0. V brance Slovácka nastoupil poprvé Dušan Melichárek, který mužstvo, svými zákroky, několikrát podržel.

Začátek utkání se nesl v duchu opatrnosti a oba týmy se na hrací ploše spíše jen oťukávaly.

První velkou šanci zápasu však měla domácí Slavia, když míč v 10. minutě, ve vápně tečoval Vlček a nová tvář mezi tyčemi, Dušan Melichárek, míč konečky prstů vytěsnil. Vzrušení na tribunách však bylo zbytečné, protože pomezní rozhodčí avizoval ofsajdové postavení.

Slavia převzala iniciativu a několikrát bylo před brankou Melichárka rušněji než by si hráči Slovácka přáli, ale ani jedna šance domácích gólem neskončila.

Na druhé straně se v 16. minutě dostal do zajímavé šance Ondřejka, ke kterému se odrazil míč od domácích obránců, ale překvapený útočník poslal míč mimo tyče.

Slavia se snažila dostat Slovácko pod tlak, ale hráči pozorně bránili, a tak mohlo udeřit před brankou Slavie, kde se ve 27. minutě zjevil sám před Čontofalským útočník Libor Došek, ale domácího gólmana neprostřelil.

O chvíli později mělo Slovácko další gólovou šanci, když se uvolnil Filip Hlúpik a šel sám na Čontofalského. Jeho střela však mezi tyče nemířila.

Po půl hodině mohla jít do vedení Slavia. Böhm však hlavičkoval po centru Dostála jen do Břevna.

Do šaten však šli spokojení přeci jenom hráči Slovácka. Míč se po ose Volešák, Došek, Daníček dostal před úplně volného Michala Kordulu, který ve 38. minutě poslal Slovácko do vedení.

Ve druhém poločase se Slavia snažilo o vyrovnání, ale domácím hráčům se nedařilo dostávat přes pozorně bránící obranu Slovácka. Naopak v 62. minutě se uvolnil Daníček, který našel ve vápně volného Filipa Hlúpika, ale jeho hlavička minula domácí bránu.

Slovácko i nadále pozorně bránilo a vyráželo k brejkům, o které se staral agilní Václav Ondřejka.

V závěru utkání tlak Slavie gradoval a v 89. minutě už fanoušci domácích zdvihali, po hlavičce Škody, ruce nad hlavu, ale Dušan Melichárek bravurním zákrokem vytěsnil míč na rohový kop.

Když pak lapil i střelu Škody z otočky, tak se Slovácko mohlo radovat z výhry 1:0.

1 Dušan Melichárek 90 - 1 -
26 Jan Trousil 87 - 1 -