Report 29. kolo - 1.FC Slovácko - FK Viktoria Žižkov

Góly: 6. Hlúpik, 90+1. Došek - 32. Tusjak
Žluté karty: Hlúpik, Volešák, Ondřejka, Trousil, Čtvrtníček - Štastný
Počet diváků: 6895
Sestava Slovácka: Melichárek - Trousil, Reinberk, Kubáň, Košút - Volešák, Pavelka (62. Čtvrtníček), Hlúpik (56. Lukáš), Daníček - Ondřejka (65. Trávník), Došek
Sestava soupeře: Boháč - Šťastný, Kiidron, Kropík, Čermák - Valenta, Hílek, Tenno - Sivrič, Tusjak, Kalod

Slovácko zdolalo Viktorii Žižkov 2:1

Slovácko v posledním domácím zápase sezony hostilo již sestupující Viktorii Žižkov. Téměř sedm tisíc diváků se nakonec radovalo z výhry 2:1, kterou v nastaveném čase zajistil Libor Došek.

Slovácku vyšel vstup do utkání a již v 6. minutě se domácí fanoušci radovali z vedoucí branky. Ondřejka se vydal do pokutového území, kde našel volného Filipa Hlúpika, který otevřel skóre utkání.

Slovácko vedoucí branka nabudila a pokračovalo v aktivní hře. Ale když domácí nedokázali z mírné převahy nic vytěžit, tak přišla na řadu Viktoria. Ve 32. minutě tak bylo vyrovnáno. Slovácko udělalo v obraně několik chyb a Tusjakova střela se zastavila až v síti Dušana Melichárka, který inkasoval po více jak 300 minutách.

Těsně před odchodem do kabin mohlo jít Slovácko do vedení, ale Volešákův centr nedokázal ve vedoucí branku přetavit Libor Došek, který hlavou minul cíl.

Ve druhém poločase přišla první velká šance v 51. minutě. Jiří Valenta našel hlavu Kropíka, ale Dušan Melichárek se překonat nenechal.

V 65. minutě se o vzrušení před hostující brankou postaral Jan Trousil s Liborem Doškem. První jmenovaný si naskočil na centr Volešáka, prodloužil ho na zadní tyč, kde číhal Libor Došek, ale na balon nedosáhl.

V 74. minutě téměř sedm tisíc diváku zahučelo poté, co z hranice velkého vápna vyslal na hostující svatyni tvrdou střelu Vlastimul Daníček. Bohužel pro Slovácko šla střela těsně vedle.

Už to vypadalo, že Slovácko zakončí sezónu remízou, když si na Volešákův centr naskočil Libor Došek a zvýšil na konečných 2:1.

Branky: 7. Hlúpik, 90. Došek – 32. Tusjak. Rozhodčí: Orel – Wilczek, Pilný. ŽK: Hlúpik, Volešák, Ondřejka, Trousil, Čtvrtníček – Šťastný. Diváci: 6895.

1. FC Slovácko: Melichárek 3 – Reinberk 3, Trousil 2, Košút 3 3, Kubáň – Hlúpik 3(58. Lukáš), Daníček 3, Volešák 3, Pavelka 4 (62. Čtvrtníček) – Došek 3, Ondřejka 4 (65. Trávník). Trenér: M. Soukup.

Žižkov: Boháč 3– Šťastný 3, Kiidron 3, Kropík 3, Čermák 3 – Sivrič 3 (81. Slodowy), Hílek 4, Valenta 3, Tenno 4 (58. Sloboda), Tusjak 3 (67. Kotyza) – Kalod 4. Trenér: R. Nádvorník.