Report 30. kolo - 1.FK Příbram - 1.FC Slovácko

Góly: 44., 66. a 80. Došek, 63. Volešák
Žluté karty: Melichárek, Volešák
Počet diváků: 250
Sestava Slovácka: Melichárek - Trousil (39. Košút), Mezlík, Kuncl, Kubáň - Volešák (82. Čtvrtníček), Trávník, Daníček - Lukáš, Kovář (62. Ondřejka), Došek
Sestava soupeře: Hruška - Brotánek , Krejčí , Mišůn , Divíšek - Mareš (73. Kdolský), T. Pilík , Koukal (73. P. Pilík), Papšys - Krbeček , Šlapák (81. Dušek)

Libor Došek se v posledním kole blýskl hattrickem

Slovácko čekalo v posledním kole Gambrinus ligy utkání na půdě Příbrami. Slovácko čtyři poslední zápasy neprohrálo a chtělo svou formu potvrdit i v posledním zápase sezony. To se nakonec povedlo a Slovácko zvítězilo 4:0. Hattrickem se blýskl Libor Došek, který navíc neproměnil pokutový kop.

První velkou šanci zápasu měli domácí, ale Šlapákova střela ze sedmé minuty po rohovém kopu mezi tři tyče nemířila.

Ve 14. minutě napřáhl z hranice dvaceti metrů Mišun. Jeho tvrdý projektil mířil pod břevno, ale Dušan Melichárek skvělým zákrokem míč vytěsnil nad břevno.

O dvě minuty později mohlo jít do vedení Slovácko.  Z levé strany se na branku Příbrami řítil Jan Lukáš, ale jeho střela šla těsně vedle pravé tyče domácí branky.

Ve 27. minutě zahrávalo Slovácko rohový kop. Ladislav Volešák našel hlavu Libora Doška, ale jeho hlavičku zlikvidoval domácí gólman.

Ve 36. minutě měli domácí výhodu pokutového kopu, ale Dušan Melichárek si dobře postavil tyče.

Slovácko se dočkalo vedoucí branky těsně před poločasem. Ve vápně domácích se nejlépe zorientoval Vlastimil Daníček, který míč prostrčil na Libora Doška, který poslal míč do sítě, 0:1.

Do druhého poločasu vstoupilo Slovácko aktivně a po hodině hry přišly dvě velké šance Slovácka. Nejprve Došek lobem nastřelil břevno a o minutu později vychytal Lukáše domácí gólman.

V 64. minutě  se Slovácko dočkalo podruhé, kdy se střelou k tyči prosadil Ladislav Volešák. O další dvě minuty později přidal druhou branku v zápase Libor Došek, 0:3

V 74. minutě zahrávalo Slovácko pokutový kop po faulu na Kubáně, ale Libor Došek ji neproměnil. Dlouhán ze Slovácka se nakonec hattricku dočkal v 81. minutě, kdy se prosadil z voleje a uzavřel skóre utkání na 4:0 z pohledu Slovácka.

Slovácko tak v posledním zápase zvítězilo historicky nejvyšším výsledkem na půdě soupeře a zakončilo sezonu na 7. místě.

1 Dušan Melichárek 90 - 1 -