Příprava2011/12
Boršice 2. 2. 2012 | 11:00:00
2:1

Slovácko před Tureckem zdolalo Nitru 2:1

Slovácko dnes odehrálo dvojzápas se slovenskou Nitrou. Obě utkání se odehrály za arktického mrazu na umělé trávě v Kunovicích. V prvním utkání Slovácko zvítězilo 2:1, když dokázalo otočit nepříznivý stav.

Nitra se dostala do vedení v 57. minutě, kdy se za obranu Slovácka dostal hostující Boszorád, který otevřel skóre utkání.

Vyrovnání se Slovácko dočkalo po faulu na Josefa Čtvrtníčka v pokutovém území. Míč si postavil Marián Kovář a vyrovnal na 1:1.

Obrat utkání přišel po rohovém kopu, kdy se do zakončení hlavou tlačil Čtvrtníček a jeden z hostujících hráčů poslal míč do vlastní sítě. Slovácko tak v prvním utkání zvítězilo nad Nitrou 2:1.

1.FC Slovácko – FC Nitra 2:1 (0:0)

Sestava 1.FCS:
1.Poločas: Filipko – Kubáň, Trousil, Mezlík, Daníček – Volešák, Valenta, Kordula, Palko – Došek, Ondřejka

2. poločas: Melichárek – Jeleček, Reinberk, Franta, Kuncl – Pavelka, Trávník, Hlúpik, Lukáš – Kovář, Čtvrtníček

Do druhého utkáni nastoupil spíše rezervní tým, který byl navíc doplněný o další hráče z dorostu. I tak to bylo Slovácko, které šlo do vedení po centru Břečky, na který si naběhl Melichárek a otevřel skóre utkání 1:0.

Ve druhém Poločase mělo Slovácko další šance, ale byli to nakonec hosté, kteří se radovali z vyrovnávací branky na konečných 1:1.

1.FC Slovácko "B" – FC Nitra 1:1 (1:0)

Sestava 1.FCS: Matalyha – Malý (46. Řepka), Kolínek (46. Křivánek), Mikulica (46. Foltýn), Břečka – Ondica, Perůtka (46. Ťok), Svízela (46. Pilka), Machač – Melichárek (46. Hanák), Haša

6. Teplice 16 6 5 5 20:17 23

7. Bohemians 16 5 7 4 15:14 22

8. Jablonec 16 5 6 5 21:20 21

9. Zlín 16 5 5 6 18:23 20

10. Dukla 16 5 4 7 18:29 19

11. Mladá Bol. 16 5 2 9 19:29 17