Příprava2011/12
Turecko 8. 2. 2012 | 14:00:00
2:4

Slovácko porazilo Vojvodinu Novi Sad 4:2

Slovácko v dnešním druhém zápase zdolalo třetí tým srbské ligy, Vojvodinu Novi Sad 4:2.

Slovácku nevyšel vstup do utkání a již ve 3. minutě prohrávalo 0:1 po chybné přihrávce ve středu hřiště se soupeř dostal do otevřené obrany a hned z první příležitosti se dostal do vedení.

Slovácko vyrovnalo ve 14 min. Slovácko rozehrávalo standardní situaci a jeden z obránců soupeře zahrál na zemi rukou. Míč si postavil Ladislav Volešák, který proměnil pokutový kop, 1:1.

Ve 27. minutě se prosadil znovu Ladislav Volešák, který po pěkné kombinaci dostal míč ideálně za obranu a poslal Slovácko do vedení 2:1.

Ve 32. minutě bylo znovu srovnáno, když se srbský tým prosadil střelou z vápna.

Slovácko mělo rakotový nástup do druhého poločasu a hned ve 47. minutě zvyšuje na 3:2 přesnou střelou Vít Valenta, který zužitkoval přesnou přihrávku za obranu.

Na konečných 4:2 pro Slovácko upravil v 75. minutě Libor Došek. Brance předcházel rohový kop, na který si nejvýše vyskočil Tomáš Košút. Míč po jeho hlavičce už byl možná za brankovou čárou, ale pro jistotu ho doráží důrazný Došek.

„Na rozdíl od dnešního prvního utkání nastoupila tentokrát podobná sestava jako v úvodním zápase proti Kryvbasu a na rozdíl od úvodního utkání se nám podařilo z vytvořených šancí vstřelit 4 branky,“ hodnotil po zápase trenér Slovácka, Miroslav Soukup.

„Se 3. mužstvem Srbské ligy jsme odehráli velmi dobrý zápas, který jsme tentokrát zvládli jak herně tak i výsledkově. Těší mě i čtyři vstřelené branky, tentokrát i po velmi pohledných akcích,“ dodal slovácký kouč.

Vojvodina Novi Sad – 1.FC Slovácko 2:4 (2:2)
branky FCS: 2x Volešák, Valenta a Došek

sestava 1.FCS: Filipko – Daniček, Trousil, Mezlik, Kubáň (53. Košút) - Volešák, Kordula, Valenta, Ondřejka – Čtvrtníček, Došek

1. Slovácko 0 0 0 0 0:0 0

2. Sparta 0 0 0 0 0:0 0

3. Bohemians 0 0 0 0 0:0 0

4. Dukla 0 0 0 0 0:0 0

5. Ostrava 0 0 0 0 0:0 0