Příprava2012/13
Uherský Brod - Lapač 27. 6. 2012 | 17:30:00
4:2

Slovácko s Trnavou vedlo, nakonec ale padlo

Slovácko dnes odehrálo v rámci přípravy další dva zápasy. Nejprve se na hřišti v Ratíškovicích utkalo s výběrem Hodonínska (6:1) a ve druhém zápase nastoupili hráči proti  Spartaku Trnava (2:4).

První zápas probíhal v režii Slovácka, které se ujalo vedení v 11. minutě, kdy se prosadil střelou Václav Ondřejka.

Ve 28. minutě Starý překvapil technickou střelou gólmana a Slovácko vedlo 2:0

Na další branky museli fanoušci čekat až do 53. minuty, kdy Kristis na malém vápně prodloužil přihrávku na Čtvrtníčka a ten překonal gólmana soupeře 3:0.

V 57. minutě se dočkali i domácí hráči, kteří po závaru v šestnáctce snížili na 3:1.

V samotném závěru přidalo Slovácko další tři branky, když se trefil Jeleček, Hlúpik a Szmek.

Výběr Hodonínska - 1.FC Slovácko 1:6 (0:2)
 Sestava: Melichárek, Jeleček, Košút(45: Szmek), Franta, Reiberk, Ondřejka, Starý, Perútka, Hlúpik, Čtvrtníček, Kristis
góly: Ondřejka(11), Starý(28), Čtvrtníček(53), Jeleček(84), Hlúpik(87), Szmek(90)

Do druhého utkání s vicemistrem Slovenska vstoupilo Slovácko velmi aktivně, ale šance končily před šestnáctkou soupeře. První velká šance přišla v 26. minutě, kdy se ve vápně uvolnil Michal Trávník, který překonal Filipka, ale jeden z obránců Trnavy míč vyhlavičkoval z brankové čáry.

Do vedení však šla Trnava, která se ujala vedení po centru do vápna, kde se hráči nedohodli s gólmanem a míč skončil v síti.

Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Marián Kovář si pohrál s obranou a střelou nedal Filipkovi šanci.

I začátek druhé půle patřil Slovácku, které se v 57. minutě dostalo po centru Kováře do vedení. O gól se postaral Jan Lukáš, který se prosadil hlavou.

O deset minut později bylo znovu vyrovnáno, kdy se Trnava prosadila lobem z velkého úhlu.

V 73. minutě šla Trnava do vedení, když se prosadila po kombinační akci na levé straně.

Slovácko se snažilo o vyrovnání, ale zajímavé šance zůstaly nevyužity a tak udeřilo na druhé straně.

Poslední branka utkání přišla v 85. minutě, kdy Trnava zahrávala standartku, odražený míč z vápna z první nastřelil Ciprys a míč skončil počtvrté v brance Slovácka 2:4

1.FC Slovácko - FC Spartak Trnava 2:4
sestava 1.FC Slovácko: Heča, Kubáň, Hofmann, Mezlík, Kuncl, Kerbr (65.Šturma), Kordula (45.Daníček), Trávník (45.Volešák), Martykán (65.Trávník), Šturma (45.Lukáš), Kovář

1. Slovácko 0 0 0 0 0:0 0

2. Sparta 0 0 0 0 0:0 0

3. Bohemians 0 0 0 0 0:0 0

4. Dukla 0 0 0 0 0:0 0

5. Ostrava 0 0 0 0 0:0 0

6. Zlín 0 0 0 0 0:0 0