Příprava2012/13
Stadion Trenčín 7. 7. 2012 | 11:00:00
3:1

Marián Kovář obchází gólmana a otevírá skóre utkání

V sobotní  horké poledne odehrálo 1.FC Slovácko další z přípravných utkání na nadcházející sezonu 2012/13. Prvně se zároveň představilo před domácími fanoušky na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti.

Úvod utkání patřil především hráčům Trenčína, ale jako první gólově zahrozilo v šesté minutě Slovácko, kdy předvedlo kvalitní kombinační akci, kterou zakončil Kovář do branky. Gól ale pro údajný ofsajd nebyl uznán. Hra se na hřišti začala srovnávat.

Marian Kovář se ve 22. minutě opět dostal do gólové situace, kdy šel sám na Gólmana Trenčína, kterého povedeným blafákem oklamal a skóroval do prázdné branky.

Další velkou šanci měl ve 29. minutě Kerbr, ale gólmana Trenčína střelu vyrazil. Následné minuty patřily Slovácku, které kombinační útočnou hrou bavilo diváky na tribunách.

Ve  37. minutě  se sám na malém vápně ocitl Čtvrtníček, který obstřelil gólmana hostí, ale ke smůle se míč od tyče odrazil zpět do hřiště.

Diváci si mohli zase zakřičet gól ve 41. minutě, kdy se po rohovém kopu dostal míč ke kapitánovi týmu Trousilovi a ten zvýšil skóre na 2:0.

Ve 43. minutě se mohli opět všichni radovat po Čtvrníčkově dorážce, která nebyla pro ofsajd uznána. Stejně tak, jak skončil první poločal, začal ten druhý.

Ve 47. minutě se prosadil hlavou po Kunclově centru Došek a zvýšil stav již na 3:0. Slovácko až do 70. minuty kontrolovalo hru a trenčínským hráčům svou aktivní hrou jistě znechucovalo generálku na nadcházející týden, kdy začíná nejvyšší slovenská fotbalová soutěž.

V 70. minutě Trenčín zásluhou pokutového kopu Mazana snížilo na 3:1. Nedlouho poté se ještě skvělým zákrokem blýsknul gólman Heča, který vytěsnil nebezpečnou střelu Trenčína.

V samotném závěru mělo Slovácko jště dvě velké příležitosti. Nejprve únik Doška gólman vyrazil. Druhou šanci měl Lukáš, který gólmana Volešáka překonal, ale trenčínský obránce stačil míč na brankové čáře odkopnout. Po chvíli rozhodčí odpískal konec utkání, které Slovácko vyhrálo konečným skóre 3:1

5. Mladá Bol. 21 9 7 5 32:22 34

6. Teplice 21 8 6 7 25:19 30

7. Karviná 21 8 5 8 30:32 29

8. Jablonec 21 7 7 7 33:28 28

9. Dukla 21 7 5 9 26:24 26

10. Slovácko 21 5 10 6 23:27 25

11. Brno 21 3 13 5 21:29 22

12. Bohemians 21 5 6 10 16:26 21