Příprava2012/13
MFS Miroslava Valenty 11. 7. 2012 | 18:00:00
4:3

Libor Došek vyrovnává hlavičkou skóre utkání na 1:1

Slovácko v posledním domácím zápase před odjezdem na herní soustředění v Rakousku zdolalo Opavu 4:3.

Slovácko hned v prvních vteřinách inkasovalo po nedorozumění v obraně, kdy se prosadil Prokeš a poslal Slezany do vedení.

Pak již převzalo otěže prvního poločasu do svých rukou Slovácko. Po několika slibných šancí se domácí hráči prosadili v 16. minutě, kdy se po centru Volešáka prosadil hlavou Libor Došek.

Ve 23. minutě zahráli hráči Opavy rukou a následoval pokutový kop. Míč si postavil Libor Došek, který sice penaltu neproměnil, ale následná dorážka již skončila za zády gólmana Opavy.

O čtyři minuty později to již bylo o dvě branky. Milan Kerbr postupoval s míčem do pokutového území a vybídl ke skórování Jelečka, který však míč minul. Na zadní tyči však číhal nejlepší střele letní přípravy Marián kovář, který poslal míč do sítě, 3:1.

Ještě před odchodem do šaten se diváci radovali počtvrté. Marián Kovář byl při průniku do vápna faulován a Ladislav Volešák se z pokutového kopu nemýlil, 4:1

Do druhého poločasu udělalo Slovácko řadu změn a to se projevilo v kvalitě hry. Opava navíc dvakrát rychle udeřila. Žmolík po chybě Daníčka snížil v 64. minutě na na 4:2 a o tři minuty později se hlavou prosadil Uvíra, který, jak se později ukázalo, snížil na konečných 4:3.

Slovácko mohlo své vedení pojistit, ale v 72. minutě Radek Szmek gólmana neprostřelil. Naopak na druhé straně mohl srovnat Ficek, po centru Žmolíka, ale gólman Urbánek jeho pokus zlikvidoval.

1.FC Slovácko - SFC Opava 4:3
Branky: 16. a 23. Došek, 27. Kovář, 45. Volešák z penalty - 1. Prokeš, 64. Žmolík, 67. Uvíra. ŽK: Martykán - Zapletal.

Slovácko, 1. poločas: Heča - Kuncl, Trousil, Hofmann, Jeleček - Volešák, Trávník, Martykán, Kerbr - Kovář, Došek.

2. poločas: Urbánek - Reinberk, Mezlík, Košút, Starý (81. Jeleček) - Nessoumou, Daníček, Franta, Lukáš - Szmek, Čtvrtníček

1. Slovácko 0 0 0 0 0:0 0

2. Sparta 0 0 0 0 0:0 0

3. Bohemians 0 0 0 0 0:0 0

4. Dukla 0 0 0 0 0:0 0

5. Ostrava 0 0 0 0 0:0 0

6. Zlín 0 0 0 0 0:0 0

7. Liberec 0 0 0 0 0:0 0

8. Jihlava 0 0 0 0 0:0 0