Příprava2012/13
Stadion Györ 14. 7. 2012 | 18:00:00
1:1

Slovácko remizovalo v Györu 1:1

V dnešním přípravném zápase na půdě maďarského celku remizoval tým 1.FC Slovácko 1:1. Za Slovácko se prosadil v 67. minutě Marek Kuzma.

Počátek utkání se vyvedl více domácímu celku, kterému se dařila kombinace. Ta ale končila na pozorné obraně Slovácka. Na konci sedmé minuty hráči Slovácka s přehledem řešili první vážnou situaci, když se po rohovém kopu dostal míč do malého vápna. A z následného přesunutí hry mohlo Slovácko těžit. Došek si zpracoval míč na prsa a pohotově vystřelil na bránu Gyoru. Bohužel razantní střela proletěla nad bránou Gyoru. Slovácko postupně začalo dostávat do hry, ale scházel větší důraz i štěstí k ohrožení domácí branky.

Naopak Gyor zahrozil střelou z 20 metrů, která těsně proletěla vedle tyčky Hečovi brány. O chvíli později se podařilo hráčům Gyoru vystihnout rozehrávku Slovácka a jen včasná reakce Heči zabránila zbytečnému gólu. Slovácko se snažilo hrát, ale šanci si opět vytvořili hráči Gyoru.  Blokovaná střela skončila na břevně brány Slovácka.

V závěru se podařil brejk Slovácku, kdy se Kerbr protáhl po pravé straně a jeho střela se těsně stočila vedle tyčky. Do konce poločasu už se na žádné straně nic vážného nestalo a tak poločas skončil 0:0. Na počátku druhého poločasu měl Gyor velkou šanci, ale útočník ve slibné pozici přestřelil.

V 52 minutě zahrávalo Slovácko standartku, kterou Volešák prověřil umění domácího gólmana, který střelu vyrazil na roh. V 67. minutě se Slovácku podařila velmi pohledná akce, kdy Volešák vyzval k útoku Kuzmu, který si pohotově narazil s Liborem Doškem a pohodlně zakončil.

Za dvě minuty se podobná akce podařila hráčům Gyoru a tak se stav po krátké době opět měnil.  V 74. minutě vyslal tvrdou střelu Jan Trousil, ta ale skončila nad bránou Gyoru. Následně se pokusil o střelu Kuncl, ale jeho střele scházela razance. V 83. minutě  si Slovácko vypracovalo velkou šanci, když po vydařené kombinaci centroval Reinberk do vápna, kde Došek patou prodloužil na Volešáka. Ten ale trefil pouze domácího gólmana. O dvě minuty později se do další šance dostal Čtvrníček. Včas ale zasáhnul domácí gólman.

Obě mužstva se v posledních  deseti minutách snažili o zlomení stavu na svou stranu a obě mužstva si vypracovávala nadějné šance. Ke změně stavu ale nedošlo a Slovácko si z maďarského Gyoru odvezlo remízu 1:1

FC Györ - 1. FC Slovácko 1:1
67. Kuzma

sestava: HečaReinberk, Košút(46. Hofmann), Trousil, Kuncl – Kerbr(46. Volešák), Daníček(46. Trávník), Martykán, Kuzma(84. Jeleček) – Došek, Kovář (46. Čtvrtnířek)

6. Sparta 10 4 3 3 9:7 15

7. Zlín 10 4 2 4 11:11 14

8. Teplice 10 3 4 3 14:15 13

9. Bohemians 10 3 4 3 7:8 13

10. Dukla 10 3 2 5 10:18 11

11. Slovácko 10 1 5 4 8:9 8