Report 1. kolo - 1.FC Slovácko - Zbrojovka Brno

Góly: 5. Pernica
Žluté karty: 30. Kubáň - 40. Kaufman
Počet diváků: 6152
Sestava Slovácka: Melichárek - Trousil, Reinberk, Kubáň, Košút - Volešák, Martykán, Kerbr (58. Kovář), Daníček (45. Trávník) - Kuzma (73. Lukáš), Došek
Sestava soupeře: Doležal - Pašek, Kaufman, Pernica, Husár - Mezlík, Šoljič, Zavadil, Lutonský (87. Halaška) - Švancara (90. Buchta), Jurdík (59. Fall)

Slovácko podlehlo Brnu 0:1

Slovácko na úvod sezóny přivítalo na stadionuv uherském Hradišti Zbrojovku Brno. Slovácku se proti Brnu dlouhodobě výsledkově nedaří a nejinak tomu bylo i tentokrát.

Již ve 4. minutě udeřili po rohovém kopu hráči Zbrojovky. Zavadil zahrál rohový kop, míč proletěl až Pernicovi, který tečí a za přispění tyče překonal brankáře Melichárka, 0:1.

Úvodní branka hráče Slovácka zaskočila a na jejich kopačky se vloudila nervozita. Do další šance se ve 14. minutě dostal hostující Švancara, ale jeho střela postrádala razanci a přesnost.

Ve 23. minutě zahrával Zavadil rohový kop, který způsobil domácí obraně velké potíže a následná Soljičova střela byla zblokována.

Ve 29. minutě Volešák zahrál přímý kop na hlavu Doška, který svedl vzdušný souboj s brankářem Doležalem, míč po odrazu se dostal k Trousilovi, jenž se snažil hostujícího brankáře přelobovat, ale míč skončil na zadní síti.

V úvodu druhého poločasu mělo Slovácko více ze hry, snažilo se o vyrovnání, ale obrana Zbrojovky byla pozorná a nájezdy domácích útočníků odrážela.

V 66. minutě vystřelil Fall nebezpečnou střelu, která byla tečována a šla těsně vedle Melichárkovy branky.

V 75. minutě mohl pojistit vedení Zbrojovky Švancara, ale vyhořel na výborném brankáři Melichárkovi.

V posledních minutách se Slovácko snažilo vyrovnat, ale hráči Brna nedovolili zdramatizovat utkání.