Report 2. kolo - SK Sigma Olomouc - 1.FC Slovácko

Žluté karty: 57. Doležal, 90. Petr - 2. Martykán, 33. Kubáň, 60. Došek, 65. Melichárek, 72 Lukáš
Červené karty: 76. Dreksa
Počet diváků: 5171
Sestava Slovácka: Melichárek - Trousil, Kuncl, Kubáň, Hofmann - Volešák (63. Kovář), Trávník (75. Kerbr), Martykán - Kuzma (56. Lukáš), Došek
Sestava soupeře: Blaha - Dreksa, Škerle, Janotka, Vepřek - Rossi, Hubník (83. Navrátil), Schulmeister (72. Petr), Doležal, Hořava - Ordoš (80. Šindelář)

Bod z Olomouce odvála chyba rozhodčího

Slovácko ani ve druhém moravském derby neuspělo a ve 2. kole Gambrinus ligy prohrálo na půdě Sigmy Olomouc 2:0.

Domácí Olomouc se od první minuty snažila útočit, ale obrana Slovácka nepouštěla Sigmu do vážnějších šancí. Slovácko se snažilo hrozit z rychlých protiútoků, ale většina akcí končila ofsajdovým postavením útočících hráčů.

První velká šance zápasu přišla ve 32. minutě, kdy se ve vápně dostal k zakončení Michal Ordoš, který sice vystřelil tvrdě, ale Dušam Melichárek jeho pokus zneškodnil.

Když už to vypadalo, že se oba celky rozejdou do kabin za nerozhodného stavu, tak se po rohovém kopu ocitl nehlídaný v pokutovém území Aleš Škerle, který tvrdou střelou poslal domácí tým do vedení.

Na začátku druhého poločasu mělo Slovácko výhodu standardní situace, ale centr Michala Trávníka  skončil pouze v náručí domácího gólmana.

V 53. minutě volali fanoušci Slovácka po pokutovém kopu, když byl ve vápně sražen Michal Trávník. Píšťalka rozhodčího však zůstala němá.

V 58. minutě už fanoušci v hostujícím sektoru slavili vyrovnání, ale jejic radost zkazil praporek pomezního rozhodčího, který k překvapení všech odmával postavení mimo hru.

V 65. minutě již to bylo 2:0 pro domácí. Dušan Melichárek vybíhal pro míč a srazil se s jedním z domácích hráčů a následoval pokutový kop. Míč si postavil Michal Ordoš a poslal míč do sítě.

Od 75. minuty hrálo Slovácko v početní výhodě, když byl vyloučen domácí Dreksa. Slovácko, se však v útoku trápilo a byli to naopak domácí, kteří mohli přidat třetí branku, ale gólman Melichárek se již překonat nenechal.

V dalším kole přijede na Moravu Sparta Praha. Utkání se odehraje v neděli od 17:00 hod.

1 Dušan Melichárek 90 - 1 -