Report 3. kolo - 1.FC Slovácko - AC Sparta Praha

Góly: 24. Trousil - 8. Pavelka, 13. Balaj, 43. Hušbauer, 50. Kadlec pen.
Žluté karty: 28. Kuncl, 50. Kubáň, 78. Došek, 57. Kerbr
Počet diváků: 6532
Sestava Slovácka: Melichárek - Trousil, Kuncl, Kubáň, Košút - Volešák (62. Kerbr), Valenta, Martykán (55. Trávník), Daníček - Lukáš (66. Kovář), Došek
Sestava soupeře: Vaclík - Pamič, Švejdík, Jarošík, Vidlička - Kadeřábek, Pavelka (81. Grajciar), Hušbauer, Skalák (85. Hybš) - Kadlec (76. Holek), Balaj

Slovácko podlehlo pražské Spartě 1:4

Slovácku se nevydařil vstup do utkání a již v 7. minutě šli hosté do vedení, kdy se po centru Kadeřábka prosadil hlavou David Pavelka, který v minulé sezóně působil právě na Slovácku.

Ve 13. minutě to již bylo 2:0. Sparta zahrávala rohový kop, na který si naběhl Balaj a s pomocí tyče překonal Melichárka podruhé.

Slovácko se snažilo dostat do zápasu a zvýšená aktivita vedla k brance kapitána Trousila, který po rohovém kopu překonal Vaclíka hlavou.

Po půlhodině hry mohlo být srovnáno. Jiří Valenta našel v ideální pozici Martykána, kterého však vychytal Vaclíka.

Slovácko bylo v následujících minutách lepším týmem na hřišti a vytvořilo si několik zajímavých příležitostí. Bohužel však udeřilo na opačné straně. Ve 43. se Hušbauer postavil k přímému volnému kopu a míč z jeho nohy se zastavil až v síti, 1:3.

I druhý poločas začal brankou Sparty. Lukáš Kubáň fauloval ve 48. minutě Kadeřábka a rozhodčí Příhoda nařídil pokutový kop, který proměnil Kadlec, 1:4.

Slovácko se snažilo výsledek alespoň korigovat. Zajímavou příležitost měl v 73. minutě Kovář, který si posunul míč do středu, a jeho střela šla těsně vedle tyče hostující svatyně.

Skóre na stadionu Miroslava Valenty seniora se již nezměnilo, a tak Slovácko podlehlo pražské Spartě 1:4.