Report 4. kolo - Dukla Praha - 1.FC Slovácko

Góly: 23. Hašek, 32. Pázler - 47. Kovář, 58. Volešák
Žluté karty: 68. Vrzal - 36. Daníček, 65. Valenta, 90. Kuncl
Počet diváků: 1928
Sestava Slovácka: Melichárek - Trousil, Mezlík, Kuncl, Kubáň - Volešák, Valenta, Kerbr (89. Šturma), Hlúpik (68. Fujerik), Daníček - Kovář (75. Lukáš)
Sestava soupeře: Rada - Hašek, Vorel, Božič, Vrzal - Malý (75. Kalouda), Borek, Gedeon - Berger, Přeučil (71. Pospěch), Pázler (87. Marek)

Slovácko veze bod z Prahy za remízu 2:2

Slovácko získalo ve 4. kole gambrinus ligy první bod za remízu 2:2. Bod svěřenci Jiřího Dekaře vybojovali díky dvěma brankám ve druhém poločase, kdy se trefil Marián Kovář a Ladislav Volešák.

První šanci utkání si vytvořili hráči Dukly. Pázler dostal ideální přihrávku do šestnáctky, ale Dušan Melichárek jeho první pokus vyrazil a dorážka mezi tři tyče nemířila.

Aktivita domácích byla korunována ve 23. minutě. Berger zahrával rohový kop, který se snesl až na kraj pokutového vápna, kde byl trestuhodně volný Hašek, který střelou z první nádherně trefil míč a poslal Duklu do vedení.

O deset minut později to již bylo o dvě branky. Pázler dostal míč přesně do běhu za obranu Slovácka a podél vybíhajícího Melichárka skóroval, 2:0.

Slovácko se v závěru první půle snažilo vstřelit kontaktní branku, ale snaze hráčů chyběla finální přihrávka. Do kabin tak oba týmy odcházely za stavu 2:0 pro domácí.

Start do druhého poločasu Slovácku vyšel a již ve 47. minutě bylo sníženo. Volešák přihrál Mariánovi Kovářovi, který prostřelil gólmana Radu, 2:1.

Kontaktní gól Slovácko povzbudil a hráči se snažili o vyrovnání. Toho se Moravané dočkali v 58. minutě. Marián Kovář si povodil míč a střelou z poza šestnáctky trefil sice jen tyč, ale odražený míč uklidil do sítě Ladislav Volešák, 2:2.

Oba týmy začínaly od znovu a na hřišti se střídaly šance na obou stranách, ale ani jeden tým se nedostal do vážnějšího ohrožení branky.

Domácí hráči si sice vytvořili v závěru utkání tlak, ale Dušan Melichárek Slovácko podržel a Slovácko tak získalo první bod.