Report 5. kolo - 1.FC Slovácko - FK Teplice

Góly: 49. Volešák, 71. Došek - 37. Vachoušek
Žluté karty: 40. Kuncl , 52. Volešák , 54. Reinberk , 70. Došek , 72. Kerbr , 87. Fujerik - 42. Lukáš , 47. Rosa , 75. Ježdík , 87. Grigar
Počet diváků: 4042
Sestava Slovácka: Melichárek - Trousil, Mezlík, Kuncl (45. Reinberk), Kubáň - Volešák, Valenta, Kerbr, Hlúpik (60. Došek), Daníček - Kovář (85. Fujerik)
Sestava soupeře: Grigar - Ježdík, Lukáš, Rosa, Chovanec - Ljevakovič, Krátký (76. Vondráček), Matula (81. Melunovič), Vachoušek, Vůch (54. Jindráček) - Mahmutovič

Slovácko zdolalo Teplice 2:1

Slovácko v 5. kole Gambrinus ligy zvítězilo nad Teplicemi a pod vedením nového kouče, Svatopluka Habance, si mužstvo přepisuje první tři body v sezóně za vítězství 2:1. Za Slovácko se trefil Ladislav Voleák a Libor Došek.

Po vlažném začátku začala hra Slovácka nabírat na obrátkách a první vzrušení pro diváky přišlo v 6. minutě. Hlúpik vybídl Volešáka, který se sice dostal zůhlu, ale i tak dokázal překonat hostujícího gólmana. Bohužel míč skončil těsně vedle.

O tři minuty později pálil tvrdě Martin Kuncl. Ale jeho projektil jen těsně minul teplickou svatyni.

Slovácko hrálo aktivně, ale Teplice hrozilo z rychlých protiútoků. Nakonec to byli právě tepličtí, kteří šli ve 36. minutě do vedení. První střelu hlavou ještě, brankář Melichárek reflexivně vyrazil, ale odražený míč se dostal k Vachouškovi, který míč protlačil mezi tyče.

O dvě minuty později mohlo být vyrovnáno. Gólman Grigar tvrdou střelu pouze vyrazil před sebe, ale Marián Kovář nezakončil podle svých představ a jeden z teplických hráčů míč, mířící do sítě, vyrazil.

Slovácku vyšel vstup do Druhého poločasu. Filip Hlúpik byl faulován v pokutovém území. Míč si postavil Ladislav Volešák a vyrovnal na 1:1.

Slovácko více toužilo po třech bodech a v 71. minutě mohli fanoušci na stadionu v Uherském Hradišti vybuchnout podruhé. Kerbr utekl po levé straně a centr z jeho kopačky našel Libora Doška, který hlavou otočil vývoj utkání.

Teplice se snažily o vyrovnání, ale když už míč mířil mezi tři tyče, tak byl pozorný Dušan Melichárek. Slovácko si tak připsalo první tři body a v dalším kole míří do Příbrami.