Report 6. kolo - 1.FK Příbram - 1.FC Slovácko

Góly: 82. Lukáš
Žluté karty: 68. Wagnér, 75. Střihavka, 90. Dejmek
Počet diváků: 2162
Sestava Slovácka: Melichárek - Trousil, Reinberk, Mezlík, Kubáň - Volešák (89. Fujerik), Valenta, Hlúpik (69. Kerbr), Daníček - Kovář (79. Lukáš), Došek
Sestava soupeře: Hruška - T. Krbeček, Dejmek, Hájovský, Mišůn (46. P. Pilík) - Danoski, T. Pilík, Koukal, Pleško - Střihavka, Šlapák (62. Wágner)

Slovácko zvítězilo v Příbrami 1:0

V 6. kole Gambrinus ligy čekalo na Slovácko venkovní utkání na půdě poslední Příbrami, která v týdnu vyměnila trenéra. Slovácko pod vedením Svatopluka Habance zvítězilo i v druhém zápase po sobě a připsalo si další tři body po výhře 1:0.

Začátek utkání se odehrával převážně ve středu hřiště, ale přeci jen o něco aktivnější bylo Slovácko.

V 15. minutě přišla první velká příležitost Slovácka. Po autovém vhazování se míč po ose Došek, Reinberk dostal k Valentovi, který však ve vyložené šanci přestřelil.

Zatím největší šanci zápasu spaluje hostující Valenta! Dlouhý aut na Doška do vápna poslal Reinberk, který ho prodloužil až na Valentu, který stál skoro u malého vápna, ale branku trestuhodně přestřelil.

Po půlhodině hry viděli doiváci průnik Mariána Kováře, který obešel čtyři protihráče a nahrával na nabíhajícího Valentu. Naštěstí pro domácí včas zakročil vracející se Šlapák.

I druhý poločas začalo Slovácko aktivněji, ale nedokázalo si vytvořit žádnou vyloženou šanci, a tak aktivitu převzali domácí.

Největší příležitost měla Příbram v 71. minutě. Pleško přihrál do běhu Wágnerovi, který mohl zakončovat, ale míč si moc pokopl a Melichárek jeho pokus vyrazil. Míč se však odrazil k volnému Pilíkovi, který naštěstí bránu přestřelil.

V 79. minutě přišel na hřiště Jan Lukáš, který dal v týdnu v pohárovém zápase hattrick do sítě Brumova. Střídání trenérovi Habancovi vyšlo náramně a o dvě minuty později se Lukáš prosadil po přihrávce Kerbra, 0:1.

Příbram se v závěru tlačila do útoku, ale Slovácko pozorně bránilo a vyráželo k brejkům. K vážnějšímu ohrožení branky již ani na jedné straně nedošlo, a tak si Slovácko odvezlo z Příbrami všechny tři body.