Report 7. kolo - 1.FC Slovácko - FK Mladá Boleslav

Góly: 9. Došek, 13. Hlúpik, 60. Volešák - 22. Nešpor
Žluté karty: 64. Volešák - 21. Nešpor , 59. Janíček , 61. Šírl , 68. Mareš , 86. Ščuk , 90. Dosoudil
Červené karty: 37. Trousil
Počet diváků: 4122
Sestava Slovácka: Melichárek - Trousil, Reinberk, Mezlík, Kubáň - Volešák, Valenta (90. 88. Martykán), Hlúpik (90. 88. Lukáš), Daníček - Kovář (69. Kerbr), Došek
Sestava soupeře: Šeda - Kysela, Johana (16. Dosoudil), Janíček (68. Magera), Šírl - Ščuk, Kúdela, Sivrić (63. Štohanzl), Mareš - Nešpor, Bořil

Ladislav Volešák překonává gólmana Šedu a upravuje na 3:1

Slovácko v 7. kole Gambrinusl zdolalo Mladou Boleslav 3:1. Slovácko se brzy dostalo do vedení 2:0, ale hosté dokázali snížit a následně hráli v početní výhodě, po vyloučení Jana Trousila. Slovácko však i v deseti srdnatě bojovalo a Ladislav Volešák z přímého kopu přidal ve druhé půli třetí branku, která zajistila Slovácku tři body.

Slovácko vstoupilo do zápasu aktivně a v 9. minutě se diváci na fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti radovali poprvé. Na rohový kop si nejvýše vyskočil Libor Došek a poslel Slovácko do vedení, 1:0.

O čtyři minuty později to již bylo 2:0. Filip Hlúpik si naběhl na přihrávku od Libora Doška a nekompromisní ranou pod břevno nedal gólmanovi šanci.

V 19. minutě se po jednom ze soubojů ve středu pole zranil Jan Trousil a musel být ošetřován. V jeho nepřítomnosti se hráči Boleslavi dostali do hry a ve 22. minutě přišlo snížení na 2:1.

Slovácko však kontaktní branka nezlomila a ve 32. a 34. minutě již fanoušci zvedali ruce nad hlavou, ale v obou případech mířily střely Filipa Hlúpika těsně vedle tyče.

Ve 37. minutě přišlo nedorozumění v zadních řadách Slovácka a Jan Trousil viděl po souboji s Nešporem červenou kartu.

Slovácko však i v deseti lidech srdnatě bojovalo a vyráželo k nebezpečným protiútokům.

Nakonec dostalo Slovácko definitivní klid na kopačky v 60. minutě, kdy se po faulu na Mariána Kováře postavil k míči Ladislav Volešák a z přímeho kopu rozvlnil síť mladoboleslavské branky potřetí.

Slovácko ve zbytku zápasu nedovolilo hostům vstřelit kontaktní branku a připsalo si tak třetí výhru vřadě.

Příští sobotu hostí Slovácko na stadionu v Uherském Hradišti tým Jablonce. Výkop zápasu je stanoven na 18.20 hod.