Report 8. kolo - 1.FC Slovácko - FK Baumit Jablonec

Góly: 58. Lafata
Žluté karty: Valenta, Kubáň – Čížek, Špit
Počet diváků: 4483
Sestava Slovácka: Melichárek - Reinberk, Mezlík (85. Kuncl), Kubáň - Volešák, Valenta (78. Trávník), Kerbr, Hlúpik, Daníček - Kovář (73. Lukáš), Došek
Sestava soupeře: Valeš (46. Špit) – Štochl, Beneš, Novák, Jablonský – Čížek, Zoubele (81. Vaněk), Loučka, Kovařík – Kopic (90. Eliáš), Lafata

Slovácko podlehlo Jablonci 0:1

Slovácko v 8. kole Gambrinus ligy prohrálo doma s Jabloncem 0:1. Jedinou branku utkání zaznamenal v 58. minutě David Lafata.

Slovácko po třech výhrách začalo aktivně i proti Jablonci. První vážnější šance zápasu přišla ve 12. minutě. Po rohovém kopu Volešáka se míč přes Kováře dostal k Reinberkovi, který pálil těsně vedle.

V 18. minutě se míče zmocnil po špatném odkopu Došek, který poslal míč do pokutového území. Ten se odrazil k volnému Kovářovi, který nahrával na nabíhajícího na Kerbra, kterého zastavil praporek pomezního rozhodčího.

Slovácko i v dalších minutách prvního poločasu tlačilo svého soupeře, který hrozil pouze z protiútoků.

Další zajímavá situaci přišla po půlhodině hry. Volešák posadil míč na hlavu Doška, ale pomezní rozhodčí k nelibosti domácích diváků opět odmával ofsajd.

Nakonec to mohl být Jablonec, který mohl těsně před poločase skórovat, ale střela Lafaty ze 43. minuty skončila v náručí Dušana Melichárka.

Druhý poločas začal v silném dešti, který jakoby pokropil Jablonec živou vodou. Zvýšená aktivita v úvodu druhého poločasu vedla k jak se později ukázalo vítězné brance Jablonce.

Nejprve se v 52. minutě vytáhl gólman Melichárek a to hned dvakrát. Nejprve vytáhl střelu Lafaty do šibenice, aby o pár vteřin později reflexivně vyrazil hlavičku stejného hráče, která mířila pod břevno.

Do třetice se jiř David Lafata radoval, když v 58. minutě dorazil do prázdné branky odražený míč po střele Beneše.

Slovácko se snažilo o vyrovnání, ale zkušený jablonecký tým útoky domácího celku eliminoval a naopak hrozil z protiútoků.

Když v poslední minutě neproměnil únik Milan Kerbr, jehož tvrdá střela šla těsně vedle, prohrálo Slovácko doma s Jabloncem 0:1.