Report 9. kolo - FK Viktoria Plzeň - 1.FC Slovácko

Góly: 60. Rajtoral - 54. Došek
Žluté karty: 30. Daníček
Počet diváků: 10187
Sestava Slovácka: Trousil, Reinberk, Mezlík, Kuncl - Volešák, Valenta, Kerbr (73. Lukáš), Hlúpik (88. Kuzma), Daníček - Došek
Sestava soupeře: Kozáčik - Řezník, Procházka, Čišovský, Limberský - Horváth, Darida, Rajtoral, Hanousek, Malakyan (51. Hora) - Bakoš

Plzeň doma nebodovala naplno

Slovácko v 9. kole Gambrinus ligy zajíždělo na horkou půdu do Plzně, která body příliš nerozdává. I tak Slovácko dokázalo na západě Čech získat bod za remízu 1:1.

Plzeň měla sice v prvním poločase optickou převahu, ale Slovácko pozorně bránilo, a když už se domácí dostali do zakončení, tak jejich pokusy zneškodnil gólman Melichárek.

Slovácko mělo v prvním poločase největší příležitost ve 24. minutě, kdy se z protiútoku dostal k zakončení Jiří Valenta, ale jeho pokus skončil nad břevnem domácí svatyně.

Domácí v závěru první půle dostali Slovácko pod tlak, ale hráči Slovácka se náporu ubránili.

Ve druhém poločase to bylo Slovácko, které šlo do vedení. Libor Došek dostal v 54. minutě výbornou přihrávku za obranu a střelou po zemi překonal domácího gólmana Kozáčika, 0:1.

Domácí po inkasované brance zabrali a v 60. minutě z toho bylo vyrovnání. Slovácku nesklapla ofsajdová past a Rajtoral obešel gólmana Melichárka a vyrovnal.

Radost domácích nemusela trvat dlouho, protože již za minutu zazvonila tyč domácí branky, po tvrdé střele Jirky Valenty.

Plzeň se snažila strhnout vítězství na svoji stranu, ale bojovné Slovácko nakonec bod ubránilo.

V dalším kole čeká Slovácko v domácím prostředí Slavia Praha. Utkání má výkop v pátek od 20:15 hod.