Report 10. kolo - 1.FC Slovácko - SK Slavia Praha

Góly: 3. Hlúpik, 45. Kovář, 77. Volešák (pen.)
Žluté karty: 30. Jarolí , 54. Nitrianský, 82. Mičola
Počet diváků: 5089
Sestava Slovácka: Melichárek - Trousil, Reinberk, Mezlík, Kuncl - Volešák (90. 89. Kuzma), Valenta (79. Trávník), Hlúpik, Daníček - Kovář (88. Lukáš), Došek
Sestava soupeře: Čontofalský - Nitrianský, Hubáček, Cicman, Juhar - Mičola, Kisel (69. Koreš), Jarolím, Zmrhal, Tusjak - Škoda (87. Vlček)

Slovácko zdolalo pražskou Slavii 3:0

Slovácko v 10. kole Gambrinus ligy zdolalo Slavii Praha 3:0. O branky Slovácka se postaral Filip Hlúpik, Marián kovář a ve druhém poločase pečetil na 3:0 z pokutového kopu Ladislav Volešák.

Slovácko mělo výborný start do zápasu a již ve 2. minutě šlo do vedení. Petr Reinberk přenesl hru na pravou stranu, kde našel za obranou Slavie Filipa Hlúpika, který si míč zpracoval a z malého vápna prostřelil brankáře Čontofalského.

V 6. minutě mohlo být srovnáno, ale Dušan Melichárek v brance Slovácka předvedl proti Nitrianského tvrdé střele, výborný zákrok.

Slavia Mohla vyrovnat i ve 28. minutě. Centr letící do vápna hlavičkoval znovu Nitrianský, ale gólman Melichárek brankář Melichárek byl u tyče včas.

Ve 30. minutě fanoušci Slovácka již zvedali ruce nad hlavu, ale hlavička Libora Doška v souboji s Čontofalským, mířila těsně vedle tyče.

Diváci se však do poločasu přeci jenom dočkali. Před pokutovým územím dostal, ve 45. minutě, vysoký míč Došek, ten viděl rozběhnutého Mariána Kováře, který si míč zpracoval, obešel obránce Slávie a prostřelil brankáře Čontofalského, 2:0.

Slovácko si ve druhém poločase hlídalo dvoubrankový náskok a hrozilo z rychlých protiútoků. V 60. minutě se po jedné z takových akcí dostal k zakončení Došek, ale jeho střela mířila vedle.

Když už si Slavia vytvořila šanci, tak se opět vytáhl Dušan Melichárek, který předvedl hned několik fantastických zákroků.

Nakonec Slovácko zvítězilo rozdílem tří branek. V 78. minutě vybídl Došek Kováře, ten byl ve vápně faulován a z pokutového kopu pečetil na 3:0 Ladislav Volešák.

Slovácko mohlo nakonec přidat i čtvrtou branku, ale zakonečení Valenty se do sítě nedostalo, ale i tak si více jak pět tisíc fanoušků mohlo vychutnat vítězství 3:0.