Report 11. kolo - SK Dynamo České Budějovice - 1.FC Slovácko

0:0

Žluté karty: 82. Valenta - 32. Řezníček, 42. Machovec
Počet diváků: 2423
Sestava Slovácka: Melichárek - Trousil, Reinberk, Mezlík, Kuncl - Volešák, Valenta, Hlúpik, Daníček - Kovář (88. Lukáš), Došek
Sestava soupeře: Daněk - Novák, Lengyel, Halama, Machovec - Táborský, Otepka (46. Benát), Javorek, Sandro - Řezníček, Markovič (66. Klesa)

Slovácko veze bod z Českých Budějovic

Slovácko zajíždělo v 11. kole na půdu Českých Budějovic odkud si tým přivezl bod za remízu 0:0, i když rozhodně mělo Slovácko ke třem bodům mnohem blíže. Kromě několika šancí trefili hráči Slovácka dvakrát brankovou konstrukci.

Hráči v modrých dresech vstoupilo do zápasu aktivně z čehož pramenily náznaky šancí, které však končily zpornými zákroky v pokutovém území domácího týmu. Píšťalka rozhodčího však zůstala němá.

První velká šance zápasu tak přišla ve 26. minutě. Volešák dostal ideální přihrávku a střelou z levé strany orazítkoval břevno domácí svatyně.

Slovácko i nadále hýřilo aktivitou a ve 29. minutě byl před domácí brankou znovu volešák, který si naběhl na nahrávku Kováře, jenž se prosmýkl dvěma obráncům na levé straně. Bohužel Volešák jeho přihrávku netrefil ideálně.

Domácí se do šancí nedostávali a tak Slovácko i nadále útočilo. Ve 39. minutě opět úřadoval agilní Kovář, ale jeho střelu stačil domácí gólman znovu vyrazit.

O minutu později zvonila na Střeleckém ostrově znovu branková konstrukce. Doškova bomba skončila na tyči a dorážku Valenty se štěstím zneškodnil gólman Daněk.

Druhý poločas začal dalším sporným momentem, když v 51. minutě zahrál domácí hráč ve vápně evidentně rukou, ale k udivení všech přítomných diváků se hvizd píšťalky neozval.

Slovácko si opět vypracovalo několik zajímavých příležitostí, ale osmělovat se začali i domácí hráči, kteří však neznamenali pro Dušana Melichárka žádné vážnější nebezpečí.

Střelecký ostrov tak nedostál svého jména a žádného střelce diváci v zápase neviděli.