Report 12. kolo - 1.FC Slovácko - SK Hradec Králové

Góly: 31. Trousil - 48. Hochmeister
Žluté karty: 85. Valenta, 89. Kuncl - 55. Pávek
Počet diváků: 3876
Sestava Slovácka: Melichárek - Trousil, Reinberk, Mezlík, Kuncl - Volešák, Valenta, Hlúpik, Daníček - Kovář (89. Hofmann), Došek
Sestava soupeře: Koubek - Holeš, Jánošík, Hochmeister, Poděbradský - Šisler, Štěpán (82. Zelený), Harba, Halilovič (46. Pávek) - Dvořák, Uškovič (87. Strnad)

Jan Trousil po rohovém kopu otevírá skóre utkání v zápase s Hradcem Králové...

Slovácko ve 12. kole Gambrinus ligy remizovalo s Hradcem Králové 1:1. Slovácko bylo v zápase lepším týmem a šlo ve 31. minutě zaslouženě do vedení po brance Trousila. Hostům však vyšel nástup do druhé půle a ve 48. minutě vyrovnali. Slovácko si vytvořilo řadu dalších gólových šancí, ale ty zůstaly neproměněny, a tak se nakonec oba týmy rozešli smírně.

Nad Slováckem se celá den snášel vytrvalý déšť a jednu chvilku to vypadalo, že se utkání ani hrát nebude. Nakonec však oba týmy vyběhli na hrací plochu a rozhodně se nedá říct, že by se na stadionu v Uherském Hradišti nehrál fotbal.

Lépe se s terénem vypořádalo Slovácko, které od první minuty zahájilo ofenzivu.

Hned ve čtvrté minutě si hráči Slovácka vytvořili dvě šance, ale jak Libor Došek hlavou, tak ani Jirka Valenta nohou nedokázali brankáře Koubka prostřelit.

Votroci hrozili jen z rychlých protiútoků a když už se dostali k zakončení, tak jim v cestě stál pozorný Dušan Melichárek.

Ve 31. minutě šlo Slovácko zaslouženě do vedení, kdy se po nacvičeném signálu trefil po rohovém kopu hlavou Jan Trousil – 1:0.

Slovácko vedoucí branka ještě více nabudila a fanoušci na stadionu viděli do poločasové přestávky další zajímavé šance. Bohužel jak Marián Kovář, tak i Jiří Valenta na Koubka nevyzráli.

Druhý poločas začal lépe pro hostující hráče, kteří využili chyby domácích hráčů v útoku a brejk museli hráči Slovácka zastavit za cenu faulu. Z následného přímého kopu se míč dostal až k Hochmeisterovi, který hlavou vyrovnal na 1:1.

Slovácko však vyrovnávací branka nerozhodila a opět začalo útočit. Ve druhém poločase si hráči vytvořili místy až drtivý tlak. Nejprve v 58. minutě hlavičkoval Valenta těsně vedle branky, aby o dvě minuty později jeden z hostujících obránců vyhlavičkovával z brankové čáry zakončení Libora Doška.

O další dvě minuty později byl ve velké šanci znovu Libor Došek, který si naběhl na centr Petra Reinberka, ale v pádu branku přestřelil.

Značná převaha však další branky nepřinesla a když rozhodčí nevyslyšel ani volání stadionu po ruce jednoho z hostujících hráčů v pokutovém území, tak se oba celky rozešli smírně – 1:1.