Report 13. kolo - FC Slovan Liberec - 1.FC Slovácko

Góly: 24. Štajner, 26. Šural, 83. Hadaščok - 45. Trousil, 85. Došek
Žluté karty: 87. Fleišman, 90. Šural - 17. Reinberk, 48. Lukáš, 59. Kovář
Červené karty: 80. Reinberk
Počet diváků: 3076
Sestava Slovácka: Melichárek - Trousil, Reinberk, Mezlík, Košút - Volešák (76. Trávník), Kerbr (89. Hofmann), Hlúpik, Daníček - Lukáš (54. Kovář), Došek
Sestava soupeře: Bičík - Ljulka, Karišik, Kelič, Fleišman - Šural, Janů, Bosančič, Delarge (82. Hadaščok) - Blažek (62. Rabušic , Štajner (89. Nezmar)

Slovácko v Liberci sahalo po bodu

Slovácko zajíždělo v dohrávce 13. kola Gambrinus ligy na půdu Liberce. Slovácko v první půli dvakrát inkasovalo, ale stihlo do poločasu snížit a ve druhém poločase bylo lepším mužstvem na hřišti. Nakonec prohrálo 3:2 a dohrávalo bez vyloučeného Reinberka.

Začátek utkání patřil aktivnímu Liberci a obzvláště Jiří Štajner dělal obraně Slovácka problémy. A byl to nakonec on, kdo poslal domácí tým ve 25. minutě do vedení.

Před pokutovým územím byl faulován Blažek a Jiří Štajner střelou do šibenice nedal Melichárkovi šanci – 1:0.

Hned o dvě minuty pzději to již bylo 2:0. Josef Šural se dostal za obranu Slovácka a střelou po zemi s přispěním tyče překonal gólmana Slovácka podruhé.

Domácí byli povzbuzeni dvěma rychlými góly, ale Slovácko dokázalo do poločasu snížit.

Po závaru v pokutovém území nejprve Trousil střílel do jednoho z padajících hráčů, ale Slovácko udrželo míč ve své moci a z následného centru Kerbra se kapitán Slovácka hlavou přeci jen prosadil – 2:1.

Do druhého poločasu vběhlo Slovácko jako vyměněné a hýřilo aktivitou. V 57. minutě se již fanoušci Slovácka radovali z vyrovnání, ale branka Filipa Hlúpika nebyla pro ofsajdové postavení uznána.

Vyrovnat mohl v následujících minutách Libor Došek, ale jeho Hlavička v síti neskončila a o chvíli později se neprosadil ani po přihrávce Mariána Kováře, kdy jeho střela v pádu šla nad domácí svatyni.

V 73. minutě zahrávalo Slovácko přímý volný kop, který nakonec rozehrál Milan Kerbr, který orazítkoval břevno.

Domácí hrozili z brejků a po jednom z nich škrtl Petr Reinberk o kopačku jednoho z domácích hráčů a i když nejprve sudí ukazoval hrajte dál, tak nakonec akci přerušil a ukázal Reinberkovi druhou žlutou kartu a Slovácko tak dohrávalo o deseti.

V 84. minutě domácí hráči přesilovku využili a zvýšili Hafaščokem na 3:1.

Slovácko se však nevzdávalo a i v deseti dokázalo skórovat. Marián Kovář našel ve vápně Libora Doška, který překonal Bičíka – 3:2.

V 87. minutě mohlo být dokonce srovnáno, když se ve vápně dostal míč ke Kerbrovi, ale jeho střela byla zblokována jedním z domácích hráčů.

Slovácko v závěru i v deseti přitlačilo Liberec před svou branku, ale vyrovnávací branku to nepřineslo.