Report 14. kolo - 1.FC Slovácko - FC Vysočina Jihlava

Góly: 30. a 50. Došek, 70. Daníček
Žluté karty: 36. Došek, 73. Kerbr - 24. Karlík, 38. Rada, 56. Jungr
Počet diváků: 4358
Sestava Slovácka: Melichárek - Trousil, Mezlík, Kuncl, Košút - Volešák (68. Kerbr), Valenta, Hlúpik, Daníček - Kovář (77. Lukáš), Došek (86. Trávník)
Sestava soupeře: Blažek - Obert, Šourek, Tlustý, Josl - Masopust (83. Kosak), Jungr (74. Kučera), Rada, Karlík, Vaculík - Mešanović (28. Sedláček)

Slovácko si poradilo s Jihlavou - 3:0

Na stadionu v Uherském Hradišti se dnes potkali sousedi v Tabulce se stejným počtem získaných bodů. Slovácko nakonec zdolalo Jihlavu přesvědčivě 3:0. Za Slovácko se dvakrát trefil Libor Došek a na konečných 3:0 upravil Vlastimil Daníček.

Od první minuty bylo vidět, že Slovácko chce v zápase tři body mnohem více než hosté z Vysočiny.  Již v 7. minutě byl sám před gólmanem Marián Kovář, ale místo zakončení přihrával na Doška, který byl však obsazený.

V 15. minutě byla spolupráce Kováře s Doškem efektivnější, když si Libor Došek po výkopu vyměnil míč s Kovářem a dostal se k zakončení, ale jeho střela letěla těsně vedle Blažkovy tyče.

Slovácko si i nadále vypracovávalo šance a ve 30. minutě se fanoušci na stadionu v Uherském Hradišti přeci jenom dočkali. Hlúpik od brankové čáry přihrál na Doška, který rozvlnil síť poprvé – 1:0.

Těsně před poločasem to mohlo být o dvě branky, když si přízemní cent Kováře srazil málem do vlastní sítě jeden z hráčů Jihlavy.

Začátek druhého poločasu to vypadalo, že se Jihlava pokusí o vyrovnání zápasu, ale veškerá snaha byla ta tam v 50. minutě.

Slovácko zavřelo Vysočinu před svou šestnáctku a po centru Ladislava Volešáka se trefil hlavou opět Libor Došek – 2:0.

Třetí branka utkání přišla v 70. minutě. Po rohovém kopu se na zadní tyči objevil Vlastimil Daníček, který definitivně uklidnil více jak čtyři tisíce fanoušků v ochozech.