Report 15. kolo - FC Baník Ostrava - 1.FC Slovácko

Góly: 70. Majtán, 82. Milosavljev - 80. Košút
Žluté karty: 35. Valenta, 39. Trousil, 90. Kuzma - 7. Majtán, 35. Svěrkoš, 40. Zawada, 44. Droppa, 45. Kraut, 90. Milosavljev
Počet diváků: 5569
Sestava Slovácka: Melichárek - Trousil, Reinberk, Mezlík, Kuncl - Valenta, Trávník (79. Košút), Kerbr (74. Kuzma), Hlúpik (85. Lukáš), Daníček - Kovář
Sestava soupeře: Bárta - Zawada, Frydrych, Kapralík, Mach - Lukeš, Droppa, Fantiš, Kukec (61. Milosavljev) - Svěrkoš (37. Kraut), Majtán

Slovácko v Ostravě na body nedosáhlo

Slovácko v 15. kole Gambrinus ligy prohrálo na půdě Baníku Ostrava 2:1. Jedinou branku Slovácka vsítil v 80. minutě střídající Tomáš Košůt, který se trefil po rohovém kopu hlavou.

Utkání v prvním poločase mnoho fotbalových krás nepřineslo a hrálo se převážně ve středu hřiště. Více fotbalovější však bylo Slovácko, které si největší šanci vytvořilo ve 20. minutě, kdy se míč dostal k volnému Kovářovi, který však ve vyložené šanci přestřelil.

Podobně se vyvíjela i druhá půle. Slovácko v ní bylo aktivnější, ale byli to paradoxně domácí hráči, kteří z první šance udeřili. V 70. minutě dostala Ostrava Slovácko na chvilku pod tlak a po nastřeleném břevnu šli domácí do vedení po zakončení Majtána.

Slovácko však nesložilo zbraně a o deset minut později bylo srovnáno. Tomáš Košút nebyl na hřišti ani deset vteřin, když po rohovém kopu hlavou vyrovnal na 1:1.

O dvě minuty později však domácí tým udeřil podruhé. Po přímém volném kopu z kopačky Milosavljeva se Melichárek natahoval marně a ten s pomocí tyče skončil v síti.

V závěru již byla hra rozkouskovaná a Slovácko se do výraznějšího tlaku nedostalo.