Report 17. kolo - AC Sparta Praha - 1.FC Slovácko

Góly: 67. Zápotočný, 74. a 77. Kadlec, 81. Bednář
Žluté karty: 86. Vácha - 19. Trousil, 45. Mezlík
Počet diváků: 4566
Sestava Slovácka: Melichárek - Trousil, Reinberk, Mezlík (79. Kovář), Kuncl, Hofmann - Volešák, Valenta (73. Trávník), Kerbr, Hlúpik - Došek
Sestava soupeře: Vaclík - Zápotočný, Švejdík, Holek, Hybš - Přikryl (62. Kweuke), Vácha, Matějovský, Krejčí (83. Jánoš) - Lafata (80. Bednář), Kadlec

Krutá prohra Slovácka na Spartě

Slovácko v prvním zápase jarní části Gambrinus ligy prohrálo na půdě pražské Sparty 4:0. I když výsledek vypadá na první pohled jednoznačně, tak průběhu hry rozhodně neodpovídá.

Sparta začala aktivně a vytvořila si mírnou územní převahu, ale díky pozorně bránící obraně Slovácka se Sparťani k přímému ohrožení branky nedostali.

První střela na branku tak přišla až v 11. minutě a postarali se o ni hráči Slovácka. Konkrétně Martin Kuncl, který v pokutovém území tvrdě vystřelil a Vaclík musel míč vyrazit.

Následné minuty patřili domácím, kteří měli mírnou herní převahu, ale Slovácko bylo i nadále v obranné činnosti bezchybné.

Naopak ve 29. minutě posadil Volešák míč na hlavu Libora Doška, který poslal míč do tyče. Ten se však odrazil k Filipovi Hlúpikovi, jenž střelou z hranice šestnáctky těsně minul.

Hra se v následujících minutách vyrovnala a šance se střídaly na obou stranách. Největší šanci tak pro Spartu připravilo samo Slovácko. Petr Reinberk ve 41. minutě poslal směrem k vlastní brance malou domů, kterou vystihl Kadlec, jenž tak postupoval sám na Dušana Melichárka. Ten však útočníka Sparty vychytal.

V poslední minutě první půle předvedlo Slovácko rychlou kombinační akci po ose Hlúpik, Volešák, Došek a posledně jmenovaný zakončoval z hranice šestnáctky. Míč z jeho kopačky však skončil pouze nad břevnem domácí branky.

Stejně jako v prvním poločase se fanoušci na tribunách nenudili. A opět to byl Libor Došek, který v 51. minutě mohl poslat Slovácko do vedení. Volešákův centr propadl k Doškovi, který tvrdě vystřelil, ale míč mu nesedl podle představ a skončil nad břevnem.

V 62. minutě zahrávalo Slovácko rohový kop. Ladislav Volešák našel v pokutovém území Radka Mezlíka, který se snažil zakončovat nejprve hlavou a následně nohou, ale ani v jednom případě k ohrožení Vaclíka nedošlo.

V 66. minutě tak domácí trestali. Kadlec našel na hranici šestnáctky Kweukeho, který míč prostrčil na nabíhajícího Zápotočného a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě, 1:0.

I když Slovácko bylo hodinu Spartě vyrovnaným soupeřem, tak během 74. a 81. minuty Slovácko třikrát inkasuje. Nejprve se prosadil s pomocí tyče Václav Kadlec, aby stejný hráč o tři minuty později prostřelil Melichárka podruhé. Poslední branka utkání přišla v 81. minutě, kdy po chybě Slovácka šel sám na Melichárka Roman Bednář, který svou šanci proměnil, 4:0.