Report 18. kolo - 1.FC Slovácko - Dukla Praha

0:0

Žluté karty: 11. Hofmann, 29. Došek, 33. Mezlík - 12. Podrazký, 29. Vrzal, 54. Pospěch, 68. Štětina, 72. Berger
Počet diváků: 3906
Sestava Slovácka: Melichárek - Trousil, Reinberk, Mezlík, Kuncl, Hofmann - Volešák, Valenta (89. Košút), Hlúpik (73. Kerbr) - Skalák (81. Kovář), Došek
Sestava soupeře: Rada - Romera, Štetina, Božič, Vrzal - Berger (90. Marek), Vorel, Podrazký, Kalouda (84. Svatonský ), Přeučil (70. Néstor ) - Pospěch

Hráčům se nepodařilo skórovat

Slovácko hostilo v 18. kole Gambrinus ligy pražskou Duklu. Diváci se na stadionu v Uherském Hradišti branky nedočkali a oba týmy si připsaly bod za remízu 0:0.

Začátek utkání měli lepší hosté, kteří několikrát zazlobili a v 7. minutě dokonce dopravili míč za záda Dušena Melichárka. Naštěstí nebyla branka uznána pro postavení mimo hru jednoho z hostujících hráčů.

Slovácko postupem času přebralo iniciativu a vytvořilo si několik zajímavých příležitostí.

Nejprve ve 37. minutě poslal do pokutového území prudší centr Martin Kuncl, ale dobíhající Jan Trousil na něj ve skluzu nedosáhl a míč tak těsně minul branku.

O minutu později se do zakončení dostal agilní Jiří Skalák, ale jeho střelu gólman Rada vyrazil.

Do přestávky viděli diváci ještě zakončení Libora Doška, jehož hlavička po centru Jiřího Skaláka sice rozvlnila síť, ale pouze z vrchu.

Začátek druhého poločasu se odehrával převážně ve středu hřiště. Ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit dobrou pozici pro přímé ohrožení branky.

Po hodině zápasu si Slovácko vytvořilo několik šancí. Nejprve Libor Došek hlavičkoval po autu Kuncla, ale míč skončil v náručí gólmana Rady. O chvíli později vypálil Kuncl, ale trefil jen jednoho ze svých spoluhráčů.

Slovácko se snažilo utkání rozhodnout ve svůj prospěch, ale Dukla útočníky Slovácka do zakončení nepouštěla a naopak hrozila z nepříjemných brejků.

V samotném závěru mohl o třech bodech pro Slovácko rozhodnout kapitán Jan Trousil, ale jeho střela skončila pouze v náručí gólmana.