Report 19. kolo - FK Teplice - 1.FC Slovácko

Góly: 19. Došek, 36. Valenta, 53. Trousil, 66. Došek
Žluté karty: Mahmutovič, Ljevakovič, Rosa, Vondrášek – Hlúpik, Valenta
Počet diváků: 3390
Sestava Slovácka: Melichárek - Trousil, Mezlík, Kuncl, Hofmann, Hála (12. Hlúpik) - Volešák, Daníček (4. Valenta) - Skalák (19. Kerbr), Došek
Sestava soupeře: Grigar - Kaufman, Jablonský, Rosa - Vondrášek, Ljevakovič, Vachoušek, Chovanec, (61. Vůch) - Litsingi, Mahmutovič (71. Podaný), Kerič (46. Jindráček).

Došek dvěma góly sestřelil Teplice

Slovácko v 19. kole Gambrinus ligy mířilo na teplická Stínadla. Svěřenci trenéra Svatopluka Habance v jarní části soutěže ještě neskórovali, a tak cíl zněl jasně – prolomit střeleckou smůlu a přivést z Teplic nějaký ten bod.

Hned od úvodních minut bylo aktivnější Slovácko. První zajímavá šance se rýsovala v 11. minutě, kdy Jiří Valenta prodloužil centr do vápna a dobíhajícímu Trousilovi chyběl krůček.

Po čtvrthodině hry, měli dvě zajímavé šance domácí, ale jak Mahmutovič, tak i Litsingi Dušana Melichárka nepřekonali.

V 19. minutě tak udeřilo Slovácko poprvé. Míč v pokutovém území domácích skákal tak dlouho, až ho do sítě uklidil Libor Došek, 0:1.

Po vedoucí brance se domácí snažili o vyrovnání a jejich zvýšená aktivita zaměstnávala obranu Slovácka. Ani jeden pokus však neskončil mezi třemi tyčemi, a tak Slovácko mohlo udeřit podruhé.

Po trestném kopu se míč odrazil k Jiřímu Valentovi, který z hranice malého vápna poslal míč do sítě, 0:2.

Druhý poločas začal dvěma velkými šancemi domácích. Ale Dušan Melichárek bravurně vychytal jak Litsinga, tak i Ljevakoviče.

Nedáš dostaneš se potvrdilo o minutu později, respektive v 53. minutě. Po rohovém kopu Slovácka letěl míč přímo do náruče domácího gólmana, který však míč upustil a pro Jana Trousila již nebyl problém skórovat, 0:3.

Pro čtvrtou branku si v 66. minutě přišel Libor Došek. Po elegantním zpracování patičkou vymetl šibenici domácí branky a bylo to 4:0.

Ve zbylých minutách byl k vidění fotbal ve stylu "domácí se snažili a Slovácko se bavilo" a v klidu dohrávalo utkání a hrozilo z brejkových situací.