Report 20. kolo - 1.FC Slovácko - 1.FK Příbram

Góly: 28. Mišůn
Žluté karty: Valenta, Kuncl, Došek – Aziz, Hruška, Šlapák
Počet diváků: 3932
Sestava Slovácka: Melichárek - Reinberk, Mezlík, Kuncl, Košút (30. Trousil), Hofmann - Volešák, Valenta, Kerbr - Skalák (24. Hlúpik), Došek
Sestava soupeře: Hruška – Jugas, Hájovský, Mišůn, Pleško – Krbeček, Tarczal, Aziz (77. Trapp), Šlapák (70. Valenta), Koukal – Střihavka (83. Wágner)

Slovácko nedokázalo doma skórovat

Slovácko ve 20. kole Gambrinus ligy hostilo Příbram. I když byli hráči Slovácka lepším týmem a vytvořili si řadu gólových šancí, tak nakonec podlehli Příbrami 0:1.

První minuty patřily Slovácku, které hýřilo aktivitou. První vážnější situace přišla ve 12. minutě, kdy Valenta posunul míč na nabíhajícího Kuncla, ale jeho střela mezi tyče nemířila.

V 16. minutě byla podobná situace k vidění i na straně Příbrami, kdy se ve vyložené šanci ocitl Šlapák, ale stejně jako Kunclova střela, ani jeho pokus mezi tři tyče nemířil.

Následující minuty patřily Slovácku, které si vytvořilo několik zajímavých šancí. Nejprve v 19. minutě nemířil přesně v zajímavé pozici Jan Trousil, kterému míč přiťukl Libor Došek.

O dvě minuty později pak na Hlúpikův centr nedosáhl ani Došek ani Volešák.

Udeřilo tak na druhé straně. Příbram zahrávala rohový kop, který po teči doplachtil před Hájovského, jenž otevřel skóre utkání, 0:1.

Slovácko bylo i nadále aktivnějším celkem, ale do poločasové přestávky odcházeli hráči za nepříznivého stavu.

I druhý poločas patřil Moravanům, ale ve 46. mířil vedle nejprve Volešák, aby o deset minut později nedopravil míč do sítě Kerbr, který byl sám před Hruškou.

V 64. minutě mohlo udeřit na obou stranách. Nejprve Volešák vybídl ke skórování Doška, ale jeho zakončení skončilo pouze v rukavicích pozorného Hrušky. Takřka z protiútoku zakončoval Koukal, ale naštěstí pro Slovácko ho vychytal Dušan Melichárek.

V 67. minutě posadil míč na hlavu Hofmanna čerstvý Skalák, ale prvně jmenovaný mířil vedle.

Slovácku chyběl klid v koncovce. Nejprve se v 76. minutě dostal k zakončení Skalák, ale jeho střela z dobré pozice šla mimo branku, aby o dvě minuty později minul branku z malého vápna Ladislav Volešák.

V 86. minutě Slovácko zahrávalo pokutový kop, ale Hruška Volešákovu střelu vyrazil.