Report 21. kolo - FK Mladá Boleslav - 1.FC Slovácko

Žluté karty: 26. Dosoudil - 42. Hofmann
Počet diváků: 2177
Sestava Slovácka: Melichárek - Trousil, Reinberk, Mezlík, Kuncl, Hofmann - Volešák, Valenta - Došek

Slovácko na půdě Boleslavi neuspělo

Slovácko dnes v Boleslavi odstartovalo trojzápas s místním klubem, který se střetne se Slováckem ještě dvakrát v poháru České Pošty. První utkání však Slovácku nevyšlo a podlehlo Mladé Boleslavi 0:2.

Domácím vyšel vstup do utkání a svou aktivitou Slovácko přehrávali. Změna skóre přišla ve 20. minutě kdy po centru domácích do pokutového území odpískal sudí pokutový kop po souboji Libora Doška s Johanou.

Míč na značku pokutového kopu si postavil Jakub Mareš, a i když měl gólman Dušan Melichárek svým zákrokem míč na dosah, tak přesně mířená střela k tyči skončila v síti – 1:0.

Slovácko mohlo vyrovnat ve 31. minutě, kdy se po rychlé akci dostal míč k Ladislavu Volešákovi, jenž byl v dobré střelecké pozici, ale jeho tvrdá střela šla nad Millerovu branku.

Když už to vypadalo, že se do přestávky nic nestane, tak ve 44. minutě po pravé straně utekl Kysel, který přesným centrem poslal míč na hlavu Ščuka, který nedal Melichárkovi šanci – 2:0.

Slovácko se ve druhém poločase snažilo s výsledkem něco udělat, ale domácí hráči pozorně bránili a Moravané se do šancí dostávali jenom těžko.

V 77. minutě mělo Slovácko přeci jen na kopačce kontaktní gól. Marián Kovář, kterého vybídl k zakončení Libor Došek, tvrdě vystřelil a gólman Miller musel vytáhnout jeden ze svých zákroků.

Když navíc v 81. minutě v dobré příležitosti nezakončil přesně Jiří Valenta, mohli domácí hráči utkání dohrát relativně v poklidu.

V úterý od 16:00 hod. čeká Slovácko další utkání na půdě Mladé Boleslavi, tentokrát v pohárové soutěži.