Report 22. kolo - FK Baumit Jablonec - 1.FC Slovácko

Góly: 14. Vaněk, 32. Kopic, 38. Vaněk, 48. Piták – 87. Košút
Žluté karty: 41. Košút, 75. Kordula
Počet diváků: 2235
Sestava Slovácka: Melichárek - Trousil, Kuncl, Kubáň, Košút - Valenta (65. Volešák), Kordula, Kerbr (45. Hlúpik), Daníček - Skalák, Kovář (45. Došek)
Sestava soupeře: Špit – Kysela, Rossi, Štochl, Novák – Zoubele (71. Eliáš), Piták (75. Pázler), Loučka, Kopic (81. Jurča) – Vaněk, Třešňák

Jablonec porazil na domácí půdě Slovácko
jablonec07413.JPG

Slovácko ve 22. kole nestačilo na Jablonec, kde prohrálo 4:1 z pohledu domácího celku. O osudu utkání rozhodl první poločas, ve kterém Slovácko třikrát inkasovalo.

Domácí hráči vstoupili do zápasu aktivně a ve14. minutě přišla úvodní branka střetnutí, když se přesně k tyči trefil domácí Vaněk – 1:0.

Domácí i nadále hrozili a Slovácko se do šancí dostávalo jen velmi sporadicky. Ve 28. minutě musel proti střele Kubáně zasahovat Špit, ale s míčem neměl vážnější problémy.

Ve 32. minutě to již bylo 2:0. Po souboji před pokutovým územím odpískal sudí přímý volný kop a Jan Kopic poslal míč do sítě.

O šest minut později se domácí radovali potřetí. Proti zakončení Ondřeje Vaňka chtěl zakročit Tomáš Košút, který si však míč srazil do branky a bylo to 3:0.

I začátek druhého poločasu vyšel domácím, kteří se ve 48. minutě dočkali počtvrté. Po chybě v obraně se prosadil Karel Piták – 4:0.

V 53. minutě se do zakončení dostal Libor Došek, ale jeho střele chyběl přesnost.

Slovácko se přeci jen čestného gólu dočkalo. Tomáš košút si naběhl na rohový kop Skaláka a hlavou překonal domácího Špita – 4:1.

Slovácko v nadcházejícím týdnu čekají dva domácí zápasy. Nejprve ve středu od 18 hod. přivítá v odvětě čtvrtfinále poháru tým z Mladé Boleslavi a v neděli od 16:00 hod. se na Slovácku představí vedoucí Viktoria Plzeň.