Report 23. kolo - 1.FC Slovácko - FK Viktoria Plzeň

Žluté karty: 9. Valenta, 78. Kubáň, 80. Trousil – 47. Čišovský, 74. Darida
Červené karty: 90. Heča
Počet diváků: 6015
Sestava Slovácka: Heča - Trousil, Mezlík, Kuncl, Kubáň (87. Košút), Hofmann - Volešák (78. Ondica), Valenta, Kerbr (83. Skalák), Hlúpik - Došek
Sestava soupeře: Kozáčik ─ Řezník, Procházka, Čišovský (66. Tecl), Limberský ─ Rajtoral (59. Ďuriš), Horváth, Darida, Kolář (88. Hejda), Kovařík ─ Bakoš

Plzeň zlomila Slovácko až po přestávce

Slovácko přivítalo ve 23. kole Gambrinus ligy vedoucí Plzeň. I když domácí hráči úspěšně vzdorovali svému soupeři, tak nakonec si západočeši odvezli ze Slovácka tři body za vítězství 2:0.

Utkání začalo z obou stran opatrně. Plzeň si sice vytvořila územní převahu, ale k ohrožení branky Slovácka nedošlo.

Největší vzrušení, tak vyvolalo zranění gólmana Heči, který musel být několik minut ošetřován, aby se zastavilo krvácení z obočí.

První vážnější šanci si Slovácko vypracovalo ve 26. minutě, kdy se k zakončení dostal Jirka Valenta, ale Kozáčik jeho střelu nadvakrát zpacifikoval.

Ve druhém poločase mohlo jít Slovácko do vedení v 52. minutě. Libor Došek vyslal na Kozáčika tvrdou střelu, kterou hostující gólman vyrazil před Kerbra, ale ani jeho následná dorážka v síti neskončila.

Druhý jmenovaný mohl rozvlnit plzeňskou síť i o sedm minut později, ale po rohovém kopu a hlavičce byl Kozáčik znovu úspěšný.

V 63. minutě přišla první velká šance Plzně. Po Ďuriškově střele se však parádním zákrokem zaskvěl Milan Heča.

O minutu později zkoušel střelecké štěstí Pavel Horváth. Jeho technická střela skončila na břevně brány Slovácka.

Do třetice se hosté přeci jen dočkali. Václav Procházka poslal v 67. minutě centr do pokutového území Slovácka a Daniel Kolář překonal Milana Heču poprvé – 0:1.

Slovácko se snažilo o vyrovnání, ale hosté z Plzně byli v obraně pozorní. Veškeré naděje uhasila 90. minuta, kdy se v pokutovém území srazil Milan Heča s Teclem a sudí odpískal pokutový kop.

Gólman Slovácka navíc viděl červenou kartu, a protože Slovácko již nemohlo střídat, tak se do brány postavil Libor Došek, který se sice na penaltu Pavla Horvátha sáhl, ale vytěsnit ji nedokázal – 0:2.

Slovácko tak podlehlo Plzni 0:2 a v dalším kole Moravané zavítají do pražského edenu, kde se v pondělí 22. dubna střetnou s domácí Slavií.