Report 24. kolo - SK Slavia Praha - 1.FC Slovácko

Góly: 26. Kisel
Žluté karty: 49. Hubáček, 53. Bortel – 32. Haša, 64. Košút
Počet diváků: 5449
Sestava Slovácka: Melichárek - Reinberk, Mezlík (38. Trousil), Kubáň, Košút, Hofmann (77. Šumulikoski) - Volešák, Kerbr, Hlúpik, Daníček - Haša (65. Kovář)
Sestava soupeře: Čontofalský – Nitrianský, Bortel, Hubáček, Čonka – Vošahlík, Petrák, Kisel (89. Fenin), Gecov (88. Zmrhal), Skácel (72. Juhar) – Škoda

Slovácko v Edenu podlehlo Slavii 0:1

Slovácko v dohrávce 24. kola Gambrinus ligy prohrálo v pražském Edenu s domácí Slavií Praha 0:1. O osudu utkání rozhodla 26. minuta, kdy se trefil domácí Karol Kisel.

Začátek utkání byl z obou stran opatrný a bylo to Slovácko, které zahrozilo jako první. Vlůastimil Daníček, však v 7. minutě branku Slavie pouze přestřelil.

Následující minuty však převzali otěže zápasu domácí hráči, kteří drželi více balón a začali si vytvářet nebezpečné šance a několikrát zaměstnali Dušana Melichárka ve slovácké bráně.

Skóre urkání se měnilo ve 26. minuty, kdy přeed vápnem dostal více prostoru Karol Kisel a vystřelil k tyči. Dušan Melichárek si na míč sice sáhl, ale vytlačit ho mezi tyče nedokázal, 1:0.

Vedení domácích mohl navýši Rudolf Skácel, který si naběhl na centr Vošáhlíka, ale Dušan Melichárek míč fantasticky vyrazil.

Ve druhém poločase bylo Slovácko aktivnější a v 50. minutě Mohl vyrovnat Tomáš Košút, který však volešákův centr netrefil ideálně a ve vyložené šanci minul cíl.

V 60. minutě poslal míč do vápna Roman Haša a jen díky teči jednoho z domácích obránců byl u míče dříve gólman Čontofalský, před dobíhajícím Kerbrem.

Definitivně mohl Slavii uklidnit útočník Škoda, ale jeho lob v nastaveném čase skončil pouze nad břevnem.

Slovácko prohrálo v Edenu 0:1 a v sobotu bude doma bojovat o tři body s Českými Budějovicemi. Výkop zápasu je stanoven na 19 hod.