Report 25. kolo - 1.FC Slovácko - SK Dynamo České Budějovice

Góly: 57. Došek, 73. Haša
Žluté karty: 4. Kubáň, 76. Daníček, 77. Trousil, 78. Haša – 37. Klesa, 53. Malakyan, 74. Lengyel
Počet diváků: 4156
Sestava Slovácka: Melichárek - Trousil, Kuncl, Kubáň, Košút - Šumulikoski, Kerbr (89. Hála), Hlúpik (80. Kovář), Daníček - Haša (85. Skalák), Došek
Sestava soupeře: Křížek – Klesa, Lengyel, Machovec, Hanzlík (80. Wermke) – Malakyan (76.Javorek), Rýdel (60. Javorek), Benát, Sandro – Táborský, Řezníček

Domácí vítězství proti Jihočechům

Slovácko zvládlo utkání s Českými Budějovicemi a po brankách Libora Doška a Romana Haši zvítězilo 2:0.

Vstup do důležitého utkání měli lepší hosté. Slovácko sice hned zkraje zahrozilo střelou Ramana Haši, která byla zblokovaná, ale následující minuty patřily hostům, kteří lépe kombinovali.

V páté minutě musel poprvé zasahovat Dušan Melichárek, který vyboxoval střelu Rýdela z přímého kopu.

V pětadvacáté minutě to byli znovu hosté, kteří mohli otevřít skóre utkání, ale nejprve Řezníček přestřelil a o dvě minuty později zastavila Táborského obrana Slovácka.

Zatímco v prvním poločase působilo Slovácko ustrašeně, tak druhý poločas to byli domácí hráči, kteří určovalo tempo hry a dostali Dynamo pod tlak.

V 51. minutě už diváci na stadionu křičeli gól, když se míč od Haši dostal k volnému Doškovi, který však ve vyložené šanci minul cíl.

O šest minut později mohla radost na stadionu v Uherském Hradišti vypuknout naplno. Centr zpoza vápna propadl do malého vápna, kde si hostující gólman neporozuměl s jedním z obránců a Libor Došek střelou mezi nohy otevřel skóre utkání – 1:0.

O tři minuty později mohlo být srovnáno. Naštěstí pro Slovácko šla nebezpečná střela Táborského mimo tři tyče.

Pak však již dominovalo Slovácko, které si vytvářelo jednu šanci za druhou. Hosté odolávali až do 73. minuty, kdy Milan Kerbr posadil míč na hlavu Romana Haši, který svou premiérovou brankou zajistil Slovácku dvoubrankové vedení.

Slovácko ve zbytku utkání kontrolovalo výsledek a připsalo si tak v jarní části první domácí vítězství.

V dalším kole zajíždí Slovácko na půdu Hradce Králové, kde se v neděli 5. května od 17:00 hod. střetnou s domácími Votroky.