Report 26. kolo - SK Hradec Králové - 1.FC Slovácko

Góly: 14. Pávek, 43. Kulič – 33. Valenta, 81. Volešák, 84. Valenta
Žluté karty: 60. Harba – 29. Haša, 34. Kerbr, 66. Kubáň, 90+3. Kovář
Červené karty: 63. Harba
Počet diváků: 4120
Sestava Slovácka: Melichárek - Mezlík (74. Kovář), Kuncl, Kubáň, Košút - Valenta, Šumulikoski, Kerbr (89. Hála), Hlúpik (70. Volešák) - Haša, Došek
Sestava soupeře: Lindr – Holeš, Hochmeister,Hájek, Poděbradský – Malinský, Pávek, Schwarz, Štěpán – Harba, Kulič

Slovácko otočilo utkání v Hradci Králové

Slovácko ve 26. kole Gambrinus ligy otočilo vývoj utkání na půdě Hradce Králové a po dvou brankách Valenty a Volešáka zvítězilo 3:2.

Utkání začali lépe domácí hráči, kteří byli aktivnější a ve 14. minutě otevřeli skóre po rohovém kopu Marka Kuliče, který poslal přesný míč na hlavu Pávka, který otevřel skóre utkání.

Slovácko mohlo vyrovnat ve 22. minutě. Dlouhé autové vhazování prodloužil Došek před volného Filipa Hlúpika, ten však ve vyložené šanci nastřelil pouze domácího gólmana.

Vyrovnávací branky se fanoušci Slovácka dočkali ve 33. minutě. K přímému volnému kopu se postavil Jiří Valenta a jeho přesná setřela přes zeď zapadla pod břevno domácí branky.

Když už to vypadalo, že oba celky půjdou do kabin za nerozhodného stavu, tak dlouhý míč přelétl obránce Slovácka a Marek Kulič poslal domácí hráče znovu do vedení.

V 63. minutě viděl druhou žlutou kartu domácí Harba a pro Slovácko se naskytla možnost početní převahy, kterou hráči trenéra Habance využili dokonale.

Nejprve v 76. minutě střílel zpoza šestnáctky Jirka Valenta, gólman Lindr jeho střelu vyrazil do tyče, od které se míč odrazil zpět ke gólmanovi Votroků.

V 81. minutě již bylo vyrovnáno. Haša nejprve prodlužoval míč do vápna, kde ho vyboxoval Lindr, ale na následnou střelu střídajícího Ladislava Volešáka již byl krátký.

Dokonalý obrat nastal o tři minuty později. Balón letící do vápna prodloužil hlavou Libor Došek až k Jiřímu Valentovi, jenž hlavou překonal Lindra svou druhou brankou v zápase.

Slovácko tak v dalším důležitém utkání zvítězilo na půdě Hradce Králové 3:2. V dalším kole čeká Slovácko liberecký Slovan. Utkání se v Uherském Hradišti odehraje v sobotu 11. května od 19:00 hod.