Report 27. kolo - 1.FC Slovácko - FC Slovan Liberec

Góly: 32. Pavelka , 59. Rabušic , 81. Delarge
Žluté karty: 61. Kubáň - 54. Pavelka
Počet diváků: 4103
Sestava Slovácka: Melichárek - Trousil, Kuncl, Kubáň, Košút - Volešák, Valenta, Šumulikoski, Daníček (81. Kovář) - Haša (45. Hlúpik, 88. Skalák), Došek
Sestava soupeře: Kovář – Coufal, Kelič, Kováč, Frýdek – Šural, Pavelka, Rybalka (79. Hušek), Sackey (5. Delarge) – Štajner – Rabušic

Slovácko nestačilo na Slovan Liberec

Slovácko ve 27. kole Gambrinus ligy narazilo na tým jara. Slovan Liberec v jarní části soutěže válí a jarní ligové tabulce kraluje společně s Plzní.

Z počáteční územní převahy Liberce se v 6. minutě zrodila šance po rohovém kopu Pavelky, který Kubáň odhlavičkoval ke Štajnerovi, jenž přetaženým centrem našel Keliče, který ve skluzu přestřelil.

Slovácko se snažilo podnikat rychlé protiútoku a gólmana Kováře ohrožovalo spíše nepříjemnými centry.

Nakonec to byli Liberečtí, kteří se ve 32. minutě ujali vedení. Střelcem branky byl David Pavelka, který v minulé sezóně oblékal dres Slovácka. Pavelka se z míčem dostal až na hranici pokutového území a Dušan Melichárek se po míči natahoval marně, 0:1.

Slovácko si v závěru první půle vytvořilo několik zajímavých šancí. Jedna z nich přišla ve 43. minutě, kdy se na dlouhý míč Daníčka natahoval Libor Došek a gólman Liberce měl s míčem plné ruce práce.

O chvíli později Martin Kuncl poslal míč opět na hlavu Libora Doška a gólman Kovář musel vytáhnou jeden ze svých excelentních zákroků.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí hráči, ale gól z toho vytěžit nedokázali a naopak po hrubém nedorozumění gólmana a obránců, Slovácko doslova darovalo Rabušicovi gól, který přeloboval Melichárka, 0:2.

Ani za stavu 0:2, se domácí hráči nevzdávali a snažili se útočit, ale obrana Liberce pracovala kompaktně. V 78. minutě musel hostující Kovář zasahovat proti střele Volešáka a o dvě minuty později po střele Valenty zazvonila dokonce tyč hostující branky.

Bohužel nedáš dostaneš platilo takřka okamžitě a Šural z brejku nabídl míč na zlatém podnose Delargeovi, který do prázdné branky zvyšoval již na 0:3.

Když ani v 88. minutě nenechal Kovář vyniknout Jirku Valentu po parádní střele, tak domácí Slovácko podlehlo Liberci 0:3.