Report 28. kolo - FC Vysočina Jihlava - 1.FC Slovácko

Góly: 31. Šimonek – 36. Došek
Žluté karty: 32. Šimonek, 38. Josl – 83. Daníček
Počet diváků: 3056
Sestava Slovácka: Trousil, Reinberk, Kuncl, Košút - Volešák, Valenta (86. Trávník), Šumulikoski, Kerbr (76. Skalák), Daníček - Došek
Sestava soupeře: Blažek – Marek, Tlustý, Šourek, Josl – Masopust, Rada, Jungr, Koloušek, Vaculík – Šimonek

Liboru Doškovi chybí už jen pár branek do klubu střelců

Slovácko ve 28. kole Gambrinus ligy zavítalo na půdu Jihlavy. Svěřencům Svatopluka Habance stačil v utkání bod k tomu, aby si Slovácko zajistilo ligovou příslušnost i v další sezóně. To hráči splnili díky trefě Libora Doška, který vystřelil Slovácku důležitý bod.

Utkání začalo z obou stran opatrně a náznaky zakončení si vytvořily oba týmy. Na straně Slovácka se do zakončení dostal Milan Kerbr, ale jeho střela mířila doprostřed branky.

S přibývajícími minutami začali být nebezpečnější hráči Jihlavy. Ve 30. minutě nejprve domácí trefili tyč a o dvě minuty později vstřelili úvodní branku utkání. Vaculík z levé strany odcentroval do vápna, kde našel hlavu Šimonka, který prostřelil Dušana Melichárka.

Vedení domácího celku však netrvalo dlouho. O čtyři minuty později, tedy ve 36. minutě, zahrávalo Slovácko rohový kop. Ten nejprve poslal Volešák na zadní tyč, kde míč vracel na přední tyč Milan Kerbr a Libor Došek svou desátou brankou v sezóně vyrovnal na poločasových 1:1.

Ve druhém poločase bylo k vidění několik šancí na obou stranách, které však zneškodnil gólman Melichárek. Domácí dokonce vstřelili branku, ale kvůli ofsajdovém postavení domácího hráče nemohla být uznána.

S přibývajícími minutami bylo Slovácko aktivnější a několikrát mohlo strhnout vedení na svou stranu.

V 64. minutě se z hranice šestnáctky dostal k zakončení Ladislav Volešák, ale jeho skákavou střelu zkrotil gólman Blažek.

V 84. minutě centroval z pravé strany Martin Kuncl. Jeho centr skončil na hlavě Libora Doška, který míč sklepl na Volešáka, jehož střela z hranice šestnáctky mířila těsně nad břevno domácí svatyně.

V 88. minutě to byl znovu Volešák, který mohl jít sám na gólmana Blažka, ten však včasným vyběhnutím akci zneškodnil.

Slovácko tak ve 28. kole Gambrinus ligy remizovalo na Vysočině 1:1 a zajistilo si prvoligovou příslušnost i pro nadcházející sezonu.

V neděli 27. května odehraje Slovácko poslední utkání před domácím publikem. Do Uherského Hradiště zavítá Ostravský Baník a výkop utkání je stanoven na 18.00 hod.