Report 29. kolo - 1.FC Slovácko - FC Baník Ostrava

Góly: 6. Došek, 61. Došek
Žluté karty: 12. Košút, 23. Volešák – 17. Vašenda, 88. Kraut
Počet diváků: 6048
Sestava Slovácka: Melichárek - Trousil, Reinberk, Kuncl, Košút - Volešák, Valenta, Šumulikoski, Kerbr (68. Havlík), Daníček - Došek (63. Haša)
Sestava soupeře: Bárta – Droppa (86. Velner), Kaprálik, Frydrych, Vašenda – Lukeš, Stožický, Kukec (74. Kraut), Fantiš – Staško (68. Soukup), Baroš

Došek strůjcem úspěchu proti Baníku Ostrava

Slovácko se v posledním domácím zápase sezony rozloučilo výhrou 2:0. O vítězství Slovácka rozhodl dvěma trefami Libor Došek, který je se 12 brankami nejlepším střelcem týmu. Zároveň tím dorovnal svůj osobní rekord v počtu vstřelených branek v jedné sezóně. Naposledy dal 12 branek v sezoně 2006/07.

Lepší vstup do zápasu si Slovácko ani přát nemohlo. Ve třetí minutě sice Jiří Valenta ve vyložené příležitosti minul cíl, ale v 6. minutě si již fanoušci Slovácka mohli zakřičet gól.

Po rohovém kopu se míč snesl přesně na hlavu Libora Doška, který jej umísti přesně k tyči a poslal tak Slovácko do vedení, 1:0.

hra se následně přesouvala od jedné branky ke druhé, ale šance končily před pokutovým územím a místo šancí byly vidět pouze žluté karty.

Míč na svých kopačkách měli ve zbytku prvního poločasu sice ostravští hráči, ale jejich snaha nevedla k vyloženější šanci.

Začátek druhého poločasu se nesl ve znamení velké šance Baníku, když se ve 49. minutě ocitl před gólmanem Melichárkem hostující Staško, ale Dušan Melichárek jeho šanci vychytal.

Po hodině hry podniklo Slovácko rychlý brejk, ve kterém přečíslilo hostující hráče a kapitán Slovácka Jan Trousil poslal do pokutového území přihrávku na zlatém podnose pro Libora Doška, pro kterého již nebyl problém dopravit míč do sítě, 2:0.

O čtyři minuty později, tedy v 65. minutě mohli hosté snížit, ale Kukec na Melichárka znovu nevyzrál a gólman Slovácka míč vyrazil na rohový kop.

V 72. minutě měl svou největší šanci zápasu hostující Milan Baroš, ale jeho střele chyběla potřebná razance a Dušan Melichárek si tak znovu připsal úspěšný zákrok.

V 80. minutě mohlo Slovácko definitivně rozhodnout, ale přechod do útoku se Volešákovi nevydařil podle představ a namísto přihrávky na lépe postaveného spoluhráče volil střelu, která však byla zablokována.

Slovácko se tak v posledním domácím zápase sezóny rozloučilo se svými fanoušky výhrou 2:0. V posledním ligovém kole Slovácko zajíždí do Brna.