Report 30. kolo - Zbrojovka Brno - 1.FC Slovácko

Góly: 61. Zavadil – 54. Kuncl, 58. Kovář, 79. Došek
Žluté karty: 35. Traore, 85. Mezlík – 23. Valenta, 32. Došek, 57. Šumulikoski, 61. Melichárek
Počet diváků: 3462
Sestava Slovácka: Melichárek - Trousil, Reinberk, Kuncl, Košút - Valenta, Šumulikoski (75. Hofmann), Kerbr (45. Kovář), Daníček - Skalák, Došek (80. Haša)
Sestava soupeře: Doležal I. – Husár, Pernica, Brabec, Hyčka – Pašek (78. Markovič), Zavadil, Mezlík, Traore (60. Přerovský) – Škoda, Kroupa

Modrobílí porazili Brno po 11 letech

Slovácko v závěrečném zápase letošního ročníku Gambrinus ligy zvítězilo na půdě Brna 3:1. O výhře Slovácka rozhodly branky Martina Kuncla, Mariána Kováře a Libora Doška, který svou letošní třináctou brankou překonal svůj dosavadní rekord vstřelených branek v jedné sezóně.

Brno vstoupilo do utkání lépe a bylo nebezpečnějším týmem na hřišti. První velkou šanci zápasu měli domácí již ve čtvrté minutě, ale Dušan Melichárek šanci Traoreho vychytal.

Slovácko v prvním poločase odolalo ještě velké šanci ve 31. minutě, kdy zakončovalo hned několik hráčů. Jejich střely však byly zablokovány a následná dělovka domácího Mezlíka skončila na břevně.

Do druhého poločasu vstoupilo lépe Slovácko a v 54. minutě viděli diváci na stadionu první branku utkání. Martin Kuncl zakončoval poměrně z ostrého úhlu a s pomocí teče jednoho z domácích hráčů skončil míč za zády bezmocného Doležala.

O čtyři minuty později mohlo několik stovek fanoušků Slovácka vybuchnout podruhé. Marián Kovář po individuální akci obešel i vyběhnuvšího gólmana a střelou k tyči zvýšil na 2:0.

V 61. minutě přeci jen domácí snížili, když se z přímého kopu trefil Zavadil.

Naděje domácích ale netrvala dlouho. V 79. minutě našel Martin Kuncl přesně hlavu Libora Doška, který svou třináctou brankou v sezoně rozhodl o výhře Slovácka v Brně po téměř jedenácti letech.

1 Dušan Melichárek 90 - 1 -