Příprava2012/13
Linz 21. 7. 2012 | 16:00:00
4:2

Slovácko v generálce podlehlo Plovdivu

Slovácko v generálce před startem ligy podlehlo bulharskému týmu Botev Plovdiv 4:2. O branky Slovácka se podělil Ladislav Volešák a Milan Kerbr.

První branka vyrovnaného úvodu utkání přišla ve 21. minutě, kdy se tvrdou ranou z 25ti metrů prosadil Todor Nedělev, jehož střela byla navíc tečována a zapadla přesně k tyči.

Slovácko mohlo vyrovnat o deset minut později po hlavičce Vlastimila Daníčka, ale jeden z bulharských hráčů míč v poslední chvíli vyhlavičkoval.

Ve 38. minutě to bylo již 2:0, kdy se za obranu dostal autor první branky Todor Nedělev a svůj únik přetavil ve druhou branku utkání.

Začátkem druhého poločasu přišlo snížení, když se ve 47. minutě po přesném centru Milana Kerbra prosadil tvrdou ranou pod břevno Ladislav Volešák.

Slovácko se snažilo o vyrovnání, ale aktivita hráčů končila před šestnáctkou soupeře. Naopak v 63. minutě se Botev Plovdiv prosadil potřetí a bylo to 3:1.

V 68. minutě se Slovácku podařilo snížit, když všechny přítomné překvapila branka Milana Kerbra. Ten se postavil k přímému volnému kopu a vypadalo to že centruje do pokutového území. Míč však k překvapení všech zaplachtil až do branky.

V 75. minutě mohlo být srovnáno, ale Kuzma se po centru Hofmanna mezi tři tyče netrefil.

O osudu utkání definitivně rozhodla 90. minuta, ve které se zrodil pokutový kop, který Cvetkov v dresu Plovdivu proměnil a stanovil tak konečné skóre utkání 4:2 pro tým z Bulharska.

Botev Plovdiv  - 1.FC Slovácko 4:2 (2:0)